neděle 30. listopadu 2014

Aktuality :)

Ahoj! Vítám vás po dlouhé době u nějakého toho článku. Poslední dobou byl blog velmi prázdný. Objevily se tady dvě meme, aby to tady nebylo až, tak prázdné. Ale to není to samé jako článek.
Důvodem proč jsem nic nenapsala byla škola, která byla poslední dva týdny vyčerpávající. Neskutečně hodně. Byla totiž dějepisná olympiáda a já se musela učit. Asi tak 9 hlavních témat a pak nějaká ta vedlejší, co úzce souvisely s hlavními tématy. Olympiáda proběhla v pátek a já se umístila v TOP 4. Přesně vám to ještě neřeknu, protože to ještě nevím. Snad se to dozvím příští týden. Jsem ráda, že se mi podařilo se aspoň nějak umístit a že to učení nepřišlo na zmar. I když učitelka s námi nebyla moc spokojená. Jop, ale to mi vůbec nevadí. Hlavně, že jsem spokojená já  :3
A potom mi zapeklitá chemie dávala taky zabrat a také spousta dalších předmětů. Hlavně tedy už zmíněná chemie a matika.
Tímto článkem vám nechci, ale říct, jak moc byla škola poslední dobou náročná, protože si myslím, že je náročná pro každého, kdo se učí a kdo jí věnuje trošku nuceného času. Ale chci vám říct, že doufám, že už aktivita bude normální.

Co se tedy vrátí k normálu?
Za dobu, co jsem tady nebyla se mi nashromáždily recenze k napsání. V prosinci je plánuji (skoro) všechny dopsat a začít nový rok se všemi dopsanými recenzemi.
Potom pro vás ještě chystám Co vyjde vyšlo v listopadu a zaujalo mě a už se těším až to budu sepisovat. Ale ještě chvíli počkám na video od Rodaw, kde se vždycky objeví velmi zajímavé tituly o kterých nemám mnohdy ani ponětí.
Chystám taky Měsíční chvástačku za dva měsíce. Říjen a listopad. Rozhodla jsem se je spojit a taky chystám Měsíční nej za stejné dva měsíce.
Rozhodla jsem se, že zruším Týden s knížkou, který mám sice moc ráda, ale stejně se u mě neobjevoval pravidelně a tak ztrácel svůj smysl. Každopádně i přesto, že nebude u mě na blogu, neznamená to, že to, že se na něj ráda nedívám nebo ho nečtu, Právě naopak zbožňuji ho :3 Jen u mě nemá žádný smysl.

A to je asi tak všechno, co jsem chtěla říct. Doufám, že jsem na nic nezapomněla.

Mějte se krásně!

pondělí 24. listopadu 2014

On my wishlist (51)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. 


Nevítání si chci čím dál tím víc přečíst. Doufám, že se mi to podaří, co nejdřív a že se mi bude líbit. Mimochodem ta obálka je boží ♥♥


Na Svůdné nebezpečí se neuvěřitelně moc těším! Už abych ji měla v ruce a mohla číst.

Čím dál tím víc se na knihu těším! Pravděpodobně jí dostanu k Vánocům, takže se nemůžu dočkat.

neděle 16. listopadu 2014

Tajemství - recenzeO čem kniha je?
Stojíte na prahu poznání. Fragmenty velkého tajemství se objevují v legendách, mýtech a filozofiích po celá staletí, jen znát tu správnou šifru. Kniha, kterou právě držíte v rukou, shromáždila moudrost předchozích generací a naučí vás dosáhnout všeho, co si přejete - v oblasti peněz, zdraví, vztahů i osobního štěstí. Pochopíte skryté síly, které ve vás dřímají, a odhalíte jejich moc. Učení novodobých mistrů, kteří štěstí, zdraví a bohatství dosáhli, vám ukáže, jak lze tajemství spokojeného života aplikovat na každém kroku.

Proč jsem se rozhodla knihu přečíst?

Důvodem byla hlavně moje sestřenka, která knihu četla a moc se jí líbila a tak mi jí půjčila s tím, že si mám knihu přečíst. A já zrovna něco podobného potřebovala. Jsem totiž v předposledním ročníku základní školy a už se musím pomalu rozhodnou, na jakou školu půjdu. Což se mi samozřejmě vůbec nedaří. A tak jsem tuto knihu uvítala s úsměvem. A doufala, že mi aspoň trošičku pomůže v rozhodování. Ukáže správnou cestu.

Můj názor
První co zmíním je grafické zpracování knihy, které se moc vydařilo. Za to palec nahoru. Jak jsem se tak v obchodě dívala, tak všechny knihy spadající pod tenhle žánr (esoterika) jsou moc pěkně graficky zpracované.
Co se však týče téhle knihy a jejího obsahu:
Překvapila mě to rozhodně ano. Kniha je rozdělená do několik kapitol, přičemž každá se zaměřuje trošičku na něco jiného př. peníze, vztahy, štěstí atd. Kniha je taky doplněná o příběhy, které se staly. Je zde plno rad do života, které dávají lidé, co znají tajemství života a umí ho využít. V knize jde hlavně o to najít tajemství života, které má člověku pomoc, aby jeho život byl snazší.
Já musím osobně říct, že mě kniha bavila. Hlavně tedy začátek. Ten se mi zdál pěkný a něco jsem si z něj i vzala. Bohužel potom mě to už nezajímalo. Neříkám, že mě nezajímá to, jak přijít k penězům, ale nezapůsobilo na mě to, jak to bylo popsáno. Myslím si totiž, že všechno nejde v životě, tak snadno. Ale některé věci mi i celkem pomohly a dodaly trošku více sebevědomí si jít zatím co chci.
Toto byla moje první kniha žánru esoterika a jsem s ní spokojená. Určitě si od samé autorky plánuji přečíst ještě Hrdinu.
Celkově se mi, ale tato kniha blbě hodnotí, protože to není příběh. Je to spíš takové povídání o životě. 
Ale já si myslím, že knihu Tajemství můžu doporučit. Hlavně těm co se zajímají o esoteriku.

Hodnocení: 70%

pátek 14. listopadu 2014

Halloweenský knižní HOP - vyhodnocení


Ahoj!
Vítám vás u vyhodnocení Halloweenského knižního HOPU. Nebudu to nějak zdržovat, ale ještě než přejdeme k výherci, chtěla bych vám všem, kteří jste zúčastnili poděkovat za skvělé komentáře, bavilo mě to číst. Už teď se těším na Vánoční soutěž (která na 100% bude!).

A teď,..
jak už jsem v pravidlech soutěže (viz. článek, kde jste mohli soutěžit) říkala random.org mi vybral tři čísla já z těch tři vybrala nejlepší odpovědi. Hodnotila jsem spravedlivě, nikomu jsem nenadržovala.
A knížku Hrej tajně vyhrává.....

                                                           Hatthaway!!!
Tímto ti moc gratuluji!
Doufám, že se ti kniha bude líbit :)

A vy, co jste nevyhráli, tak se nebojte. Možná se vám poštěstí ve Vánoční soutěži!

středa 12. listopadu 2014

Stojí za pozornost (5)


Meme z dílny Nikol.

O co jde?
Cílem tohoto meme je doporučit čtenářům knihy, které se Vám líbily ať už jsou známé, či ne. Anotace:
Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. 


Myslím, že knihu Hvězdy nám nepřály nemusím v dnešní době moc představovat. Skoro každý už jí četl nebo o ní aspoň slyšel. Může za to hodně i film, který je hodně známý. Dneska se však zaměříme na knížku a ne na film.
Já jsem knihu objevila díky Rodaw. Její recenze knihu vychvalovala a já byla zvědavá, jestli to je vážně, tak dojemné. 
Začala jsem se o knihu trošku víc zajímat. Koupila jsem si, ale neměla jsem se k tomu, abych jí přečetla. Avšak o Vánocích nastal ten správný čas a já knihu vzala do ruky a začala číst. 
A byl to krásný zážitek. Nebudu vám tady popisovat všechno (když, tak si přečtěte recenzi), ale jedno vám můžu říct. Byl to nezapomenutelný zážitek. Příběh o lidech, kteří jsou smrtelně nemocní, ale přesto jsou plní života. Užívají si ho a bojují. 
Pokud jste knihu ještě nečetli, zkuste to. Možná, že se vám nebude líbit tolik jako ostatním, ale i přesto to zkuste. 

Obrázky:

-The fault in our stars- i'm in love with it


💞


Hudba:

pondělí 10. listopadu 2014

Knižní chvilky (8)


Po celkem dlouhé době jsem tu opět s knižními chvilkami.
Fotím moc ráda, i když na to nemám nejvhodnější prostředky. Žádný super foťák, ani nic podobného nemám. Ale myslím si, že je to hlavně o tom jestli vás to baví nebo ne. Mě to baví a to je hlavní.

Když jsem se jednou nudila, rozhodla jsem se vytvořit menší koláž. 

Můj milovaný Brisingr ♥ Nemůžu se dočkat až si přečtu
Inheritanci.

I bez přebalu je Hledání Aljašky nádherné.

Nová knížka od Míši Burdové. Moc se mi líbí formát knihy.

Zmizelá je jedna z knížek, které aktuálně čtu.

Do Sukuby jsem se zamilovala♥ Dokonalá kniha! 
Těším se na pokračování!

Volání sirény z boku. Netřeba říkat, že se mi moc líbí.

Hledání Aljašky tentokrát s obálkou (která se mi líbí víc než jsem čekala) a záložkou Kájinek.

Tak to je všechno. Tentokrát bylo víc fotek než minule, což je super.

Mějte se pěkně! 

sobota 8. listopadu 2014

Jana Eyrová - recenzeO čem kniha je?
Jana Eyrová je příběh o dívce, která to neměla v životě jednoduché. Byla vychovávaná svoji tetou, která k ní neprojevila žádné sympatie, neměla jí ráda.
Proto se taky Jana dostala do sirotčince, kde strávila skoro celé své dětství a kde jí nějakým způsobem bylo i dobře.
Jednou se však rozhodne ze sirotčince odejít a najít si práci jako vychovatelka. Tak se Jana Eyrová dostává do sídla Thornfield. Kde začíná příběh osudové lásky.

Proč jsem se rozhodla knihu přečíst?
Jana Eyrová je velmi opěvované dílo. Většina lidí už jí četla a zamilovala se do ní. Já jsem se do ní pustila z důvodu zvědavosti. Byla jsem zvědavá, proč se tolika lidem líbí. A taky jsem si konečně chtěla přečíst nějakou klasiku. A myslím, že jsem si vybrala dobře.

Můj názor:
Janu Eyrovou jsem začela číst v srpnu a dočetla jsem jí na začátku měsíce záři. Důvod proč jsem jí četla, tak dlouho nebyl ten, že by mě kniha nebavila. Důvod byl takový, že jsem měla rozečtených spoustu knížek. A tak jsem se k Janě Eyrové nevracela pravidelně.
Bohužel mi to ani nějak nevadilo.
Knihu bych rozdělila na tři části. Začátek, prostředek, konec.
Začátek byl skvělý. Byl napsaný čtivě, něco mě nutilo číst a dozvědět co se stane dál. Na začátku se ocitáme v Janině dětství. Podíváme se, jak se dostala do sirotčince a následně, co tam zažila.
K Janě osud hned v dětství nebyl moc spravedlivý. Její teta jí neměla ráda, vlastně nikdo z její rodiny jí až tak v lásce neměl.
Když se Jana dostává do sirotčince, je to pro ní mnohdy utrpení. Mě se na části sirotčince líbil jeho popis. Byl popsaný reálně. Dokázala jsem si ho živě představit.
Bohužel pak přišel prostředek. Za ten bych označila Thornfield. To jak se tam Jana dostala bylo čtivé, ale bohužel potom to bylo pro mě nudné. Bylo to strašně moc popisné a mě nic nedrželo u čtení. Možná částečně proto mi kniha trvala, tak dlouho. Nebavilo mě to. Nebavilo mě číst, když se tam moc nic nedělo. Potom, ale naštěstí to začínalo být lepší. A mě to opět začalo bavit.
Konec byl skvělý. Jeden z nejlepších konců na světě. Možná, právě proto mám teď na knihu krásné vzpomínky, protože i když mě prostředek moc nebavil ten konec...ten konec to všechno napravil.
Hltala jsem každou stránku a na konci jsem se šťastně usmívala, protože to bylo zakončení, jaké má být. Nešlo ani o to, jak to skončilo. Spíš o to, jak byl konec napsán. Věděla jsem totiž všechno. Jak skončili všechny důležité postavy a to jsem nesmírně moc ocenila.
Jsem ráda, že jsem si Janu Eyrovou mohla přečíst. A určitě to nebude poslední klasika, kterou jsem přečetla.
Doporučuji!

Hodnocení: 65%

neděle 2. listopadu 2014

Úlovky z knihovny (1)

Ahoj!
Místo rubriky Co si chci přečíst jsem se rozhodla založit tady na blogu novou rubriku a to Úlovky z knihovny.
Do knihovny chodím každý měsíc a vždycky si odtamtud odnesu víc knížek než bych chtěla. Poslední dobou se však překvapivě držím. Možná, že je to z toho důvodu, že toho teď mám strašně hodně. Ať už ve škole nebo právě s knihami. Tolik krásných knih a já se nestíhám vůbec číst. Ach jo.

Do knihovny jsem šla 27.10. s mamkou. Strávily jsme tam asi tak hodinu a bylo to prima.
Zrovna tam měli, tak super kousky a já jsem na ně neměla chuť. I když jsem je netrpělivě vyhlížela.
Nakonec jsem si odtamtud odnesla čtyři skvělé kousky + jednu jsem si prodloužila. Čili dohromady půjčených pět knih.


Zmizelá je prodloužená kniha, kterou jsem předtím nestihla přečíst. Už ji mám doma od 15. září, takže už bych jí měla konečně přečíst. Vlastně už jí čtu a je super. Chytla mě už od začátku. Nevím, kdy přesně jí dočtu, ale příště už jí určitě bude vracet zpátky do knihovny.


Na Romeo, Julie a tmu jsem se dívala už nějakou dobu. Pokaždé mě však odrazovala příliš velká písmena. Myslím, že to má větší písmenka než Percy Jackson.
Ale když jsem šla do knihovny teď usoudila jsem, že je správná nálada si knihu půjčit a pak i snad přečíst. Těším se na to. Budu to mít určitě rychle přečtené díky těm velkým písmenkům.


Tohle byla hodně neplánovaná výpůjčka. Původně jsem si jí totiž chtěla přečíst až vyjde druhý díl, ale když jsem jí viděla v knihovně nemohla jsem jí tam nechat. Co kdyby by si jí někdo půjčil? Ano, jsem zlá, ale hlavně, že jí mám. Je moc pěkně designově provedená. Hned bych si jí koupila. Těším se až se do knihy pustím.


Konečně je můj! Najít v naší knihovně Harry Pottera je něco zcela nemožného. Chtěla jsem si ho půjčit už od června, ale nikdy tam nebyl. Až teď se mi to konečně podařilo.
Jsem ostuda, ale Harryho jsem ještě nečetla, ale moc se na to těším.


Poslední kniha, kterou jsem si půjčila je Nespoutaná, poslední díl série Nadpozemská.
Tuto sérii už čtu strašně dlouho a doufám, že teď už konečně budu moct prohlásit, ha už jí mám konečně přečtenou. Jsem zvědavá, jak se mi bude kniha líbit, protože moji kamarádce se nelíbila skoro vůbec.

Tak to je z dnešních úlovků všechno.
Těším se na příště.

Mějte se pěkně!

sobota 1. listopadu 2014

Student knihomol 3 - Říjen 2014


Autorkou tohoto skvělé projektu je Cathy.


Září 2014 - 616 stran
Jana Eyrová - Charlotte Bronte - 247 stran (dočítání z minulého měsíce)
Tajemství - Rhonda Byrne - 105 stran (dočítání z minulého měsíce)
Žena v černém - Susan Hill - 143 stran
Demonata - Darren Shan - 216 stran


Říjen 2014 - 848 stran
Hledání Aljašky - John Green - 256 stran
Nabíječ - Alice Clayton - 280 stran
Sukuba: Trápení - Richelle Mead - 312 stran

Tento měsíc se mi ve čtení celkem dalo by se říct dařilo. Přečetla jsem víc stránek než v září a taky jsem přečetla samé skvělé knihy.
Měsíční nej za měsíc říjen nebude. Spojím ho dohromady s listopadovým nej.