pátek 31. října 2014

Halloweenský knižní HOP 2014


Ahoj!
Vítám vás u další soutěže, kterou pořádám na mém blogu. Tentokrát půjde o Halloweenský knižní HOP.
Halloween mám strašně moc ráda, proto jsem si řekla, proč ho nezpestřit soutěži?
Tento HOP pořádá Vendea.

Nebudu vás už dál napínat a řeknu o co se soutěži, co pro to budete muset udělat a nějaká ta pravidla.

O co se soutěži?

Budete soutěži o knihu Hrej tajně + záložka, kalendář a placka s motivem knihy Hon.
Knihu jsem kupovala sama, tak doufám, že se líbí.

Pravidla
Pravidla jsou sice otravná, ale i přesto tady musím pár dát.

- soutěž je určená jen pro Čechy nebo Slováky z českou doručovací adresou
- soutěž probíhá od 31.10. do 11.11. 2014
- vyhlášení soutěže bude do týdne po ukončení soutěže
- duplicitní vstupy ihned mažu
- random. org vybere tři čísla a já z těch tří soutěžících, kteří budou skryti pod vylosovanými čísly, vyberu vítěze, který vyhraje knížku

Soutěžní otázky
Do komentářů k tomuto článku mi napíšete:

1. Vaše jméno - povinné
2. Váš e-mail - povinné 

Otázky:
3. Které z ročních období máte nejraději? Proč? - povinné 
4. Slavíte Halloween? Jak? Napište mi co si o něm myslíte. - povinné
5. Doporučte mi nějakou knihu na Halloween. - povinné
6. Jaký stát chcete navštívit? (můžete mi napsat i fantasy zemi) - povinné

Nepovinné:
7. Pravidelný čtenář blogu + 1 
8. Sdílej soutěž kdekoliv (dej mi dolů odkaz) + 1
9. Sleduješ mě na facebooku, twitteru, instagramu nebo databázi knih? + 1 (za každé sledování)
10. Okomentuj jakýkoliv článek na blogu.  - za každý získáš jeden vstup. Maximálně můžeš získat tři vstupy.

To je všechno. Dohromady můžete získat 10 vstupů.

Můžete odhopkat i na další blogy:
1. iBooks  11. Books full of Magic (CZ/SK)  21. Suzanne's World of Books (CZ)  
2. Bee Needs New Books (CZ)  12. Time with Books (CZ/SK)  22. Dragellin kulturní koutek (CZ)  
3. Bětka  13. Nejen knižní blog... (CZ)  23. Ellie (CZ/SK)  
4. El (CZ)  14. Nerya (SK)  24. AEM Books (CZ)  
5. Zdeňka M. (CZ/SK)  15. Knižní fantasy MaKa (CZ)  25. Slávka (SK, CZ )  
6. Knižní království (CZ)  16. Terisekk - Knižní zašívárna  26. Rachel-Roo (CZ + SK)  
7. Catty (CZ/SK)  17. Jackelin Mandragor (CZ)  27. Zuzka ( ČR )  
8. Natalie's summer (CZ)  18. Katy (CZ)  28. Vendea (CZ)  
9. Pavlína (CZ)  19. Knihy života (CZ)  
10. Between Paper and Mind (CZ)  20. Lucinda's books (CZ)  

Mějte se pěkně a nezapomeňte hopkat!

středa 29. října 2014

Společné čtení Nástrojů smrti


Ahoj!

Rozhodla jsem se, že se zapojím do mého prvního společného čtení a to konkrétně do čtení Nástrojů smrti.
Já mám celou sérii strašně moc ráda. Přečetla jsem první tři díly, které si mě získaly. Ale k těm dalším se nějak nemůžu dokopat. A tak, když jsem zjistila, že bude společné čtení neváhala jsem a zapojila se.
Bude to taky dobrá příležitost přečíst si první tři díly znova. Už dávno jsem si totiž chtěla dát re-reading, ale nebyl čas. A tak jsem nadšená, že konečně budu mít příležitost si dát vytoužený re-reading + přečíst poslední tři díly.

Děkuji blogům Mezi nebem a peklem a She is a Bookaholic, že toto společné čtení pořádají.


Těším se!

úterý 28. října 2014

Knihy, které mě zaujaly a vyjdou (vyšly) v.. říjnu 2014 (2.část)

Ahoj!
Vítám vás u druhé a zároveň poslední části knih, které u nás tento měsíc vyšly nebo ještě vyjdou a nějakým způsobem mě zaujaly.
Stejně jako minule i dnes vám ukáži pět knížek.Děj románu "Nevýslovná láska" začíná katastrofou Titaniku, kde zahynou rodiče i manžel mladičké Edwiny Winfieldové. Sama se svými pěti mladšími sourozenci se vrací do San Fanciska. Přebírá ohromnou a nečekanou odpovědnost za vydávání rodinných novin i za celou domácnost. Edwina si umíní udržet rodinu pohromadě. Dvanáct let se Edwina vyhýbá jakýmkoliv citovým závazkům, ale když se jedno dítě po druhém staví na vlastní nohy, i ona se osvobozuje od přízraků těch, které milovala a ztratila na Titaniku. Svůj život dokáže prožít plněji, než by kdy očekávala. 
Na knize mě zaujalo hlavně to, že pojednává o Titaniku, Moc knížek s touto tématikou jsem nečetla. A tahle musí být hodně dobrá, když už je to druhé nebo třetí vydání (teď si nejsem, tak úplně jistá, ale mám pocit, že třetí). Těším se. 

Všem navzdory. Proti pravidlům. Protože někdy je to zkrátka nutné.

Atlanta, 1974. Horší čas pro nástup k policii si Kate Murphyová vybrat nemohla: Amerika prodělává kocovinu z prohrané vietnamské války, Atlantou zmítají občanské nepokoje a policisté jsou ochromeni strachem ze sériového vraha, který už nemilosrdně popravil několik kolegů. Při nástupu do služby si nevyhnutelně klade každý strážník otázku: Co když to dneska budu já?

Úspěch pátrání po Střelci, jak vrahovi začnou přezdívat, je pro všechny atlantské policisty otázkou cti. A vlastně i něčím víc. Je to zběsilá honba po pomstě za mrtvé kolegy. A když Střelec zastřelí všeobecně oblíbeného policistu, každý chce být tím, kdo toho bastarda dopadne.

Ano, každý. I Maggie Lawsonová a její nová partačka Kate. Nežene je ani tolik touha po pomstě, jako spíše po uznání mužských kolegů. Zatím se jim dostává jen výsměchu, pohrdání a klacků pod nohama. Jak ale postupují v pátrání, nastřádaný vztek, frustrace i hrdost v nich dostoupí k bodu varu. Vědí, že vrah se chystá k dalšímu úderu, a rozhodnou se jít v pátrání vlastní cestou. Všem navzdory. I kdyby je to mělo stát... taky všechno.

Tohle je pěkně dlouhá anotace. Tato kniha mě něčím zaujala. Není to žánr, který bych četla často, přesto poslední dobou po něm hodně pokukuji. Zpátky ke knížce. Vypadá velmi dobře. Mám ráda příběhy o policistech, tak doufám, že mě nezklame.


Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval.

Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození.

Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou.

Tohle je sice už několikátý díl ze série, přesto mě láká svým námětem. Zní to zajímavě. (ne, nejsem sadista nebo cokoli podobného, jen to vypadá zajímavě z hlediska knižní stránky).

Brilantní a doslovná pitva manželství.

Seznamte se s Lizzií Prainovou: ženou v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Bydlí v domku u lesa se svým psem Ritou. Moc ráda vaří a lidem ze sousedství se vyhýbá. Pro obživu peče jiným dorty.

Jejího manžela Jacoba už pár dní nikdo nespatřil. To proto, že ho Lizzie minulé pondělí v náhlém hnutí mysli praštila rýčem do hlavy. Co by měla podniknout teď? Pokud chce začít nový život, který si podle vlastního mínění po ubíjejících třiceti letech v Jacobově stínu plně zasluhuje, musí se zbavit jeho mrtvoly. Způsob, jakým se to Lizzie rozhodne učinit, vychází z jejího vrozeného smyslu pro praktičnost. Nic pro slabší povahy. Lizzie však svůj plán hodlá dovést do zdárného konce. Protože jedině tak bude moci začít konečně žít.

Temný, vtipný a místy značně bizarní příběh v sobě nese i hlubokou lidskou linku. V Lizzii Prainové stvořila autorka jednu z nejvýraznějších literárních hrdinek poslední doby.

Viděla jsem knihu naživo v knihkupectví a vypadá zvláštně. To, ale nemění nic na tom, že si chci knihu přečíst. Těším se na vaření vlastního manžela (ne, vážně nejsem sadista nebo cokoli podobného, jen mě prostě zajímá, jak jí to bude chutnat)

Když se rozzuření vesničané chystají upálit mladou čarodějku Odariu, objeví se naštěstí horda bojovníků a dívku zachrání. Ta sice unikla smrti, ale ocitne se v rukou divokých Vikingů. Jejich vůdce Rothgar chce zpočátku využít jejích magických schopností, pak se však do krásné čarodějky zamiluje. Jeho muži mají z kouzel opravdový strach a vzbouří se…

Mám ráda romány tohoto typu. Anotace zní zajímavě. Ráda si něco přečtu o vikinzích(doufám, že to budou sexy vikingové).

Tak to je všechno. Říjen je za námi. Knížek, které mě zaujaly vyšlo trošičku víc, ale já se rozhodla ukázat vám, na které se opravdu těším a brousím si na ně drápky. 
Za listopad toho, ale bude asi víc, protože se proti mě všechna nakladatelství spikla a vydávají samé úžasné tituly. 
Uvidíme se tedy příště.

Mějte se pěkně!

P.S. Ten bílý pruh tam není schválně, nevím jak se tam objevil. Zkoušela jsem ho dát pryč, ale nějak se mu tam líbí a nechce pryč. A protože nemám nervy to pořád dokola zkoušet, nechám ho tam. 

pondělí 27. října 2014

London Road - recenze


Série: Dublin Street 
Rok vydání v originále, u nás: 2013, 2014
Počet stran: 374
Nakladatelství: Ikar
Překladatelka: Zdeňka Zvěřinová 
Vazba: Hardback
O čem kniha je?
Johannu Wolkerovou vnímá její okolí jako vypočítavou zlatokopku, která se nechává vydržovat bohatými muži. Vlastní matka ji považuje za neschopnou a i Jo má tendenci postupně těmto předsudkům podléhat a uvěřit jim. A přitom jen pár nejbližších zná její nezáviděníhodný osud a ví, že Jo je přesným opakem toho, co se o ní povídá. Vždyť jen na jejích bedrech vždy leželo břemeno starosti o rodinu – zvlášť o mladšího bratra Cola. Jo při rozhodování o svém životě vždy na první místo staví především jeho budoucnost, a to i při výběru partnera. Rozum však dostane košem, když Jo pozná nevázaného Camerona MacCaba, který se přistěhuje do bytu o patro výš na London Road. Drzý Cameron si Jo hned zaškatulkuje jako vypočítavou mrchu, ale zároveň nepopírá, že ho přitahuje... I když je zadaná. 

Proč jsem se rozhodla knihu přečíst?
Kniha byla ve slevě na e-buxu, proto jsem se rozhodla si jí pořídit a následně jsem jí i přečetla. Kdyby nebylo té slevy asi bych se k knize hned, tak nedostala. Což by byla škoda.

Můj názor:
Od knihy jsem neměla téměř žádné očekávání. Anotace mi přišla obyčejná, nic výjimečného to nebude, říkala jsem si. Spletla jsem se. 
Bylo to bombastické. Mělo to děj, spád, bylo to napínavé. I když jsem věděla, že to musí skončit šťastně (je to přece román a ty většinou končí dobře, ne?), tak to bylo o nervy a já se bála, že žádný šťastný konec se konat nebude. 
Vytkla bych jenom trošku začátek, který se nečetl zrovna nejlíp a už jsem si myslela, že to bude o ničem, průměr. Naštěstí se to pak rozjelo a bylo to dokonalé.
Celá kniha byla vyprávěná z pohledu hlavní hrdinky Jo, což bylo mírné překvapení, protože nevím proč, ale čekala jsem, že se tam budou střídat pohledy obou hlavních hrdinů. Nakonec jsem však ráda, že to tak nebylo. Myslím, že by pak kniha ztratila to pravé kouzlo. 
Jo byla jako hlavní hrdinka skvělá. Nebyla pitomá, ufňukaná což bylo vzhledem k její situaci chválitihodné. Situace ve které si nacházela nebyla lehká a já obdivuji, jak to dokázala skvěle zvládnout. 
Cameron, hlavní hrdina, který má fakt boží jméno, se mi taky hodně líbil. Byl skvělý. Choval se k Jo nejdřív, tak trochu blbě, ale potom byl sladký. Jeden z nejlepších hlavních hrdinů se kterými jsem se setkala. Vedlejší postavy byly taky skvělé. 
Atmosféra celé knihy byla skvělá! Chci jet do Skotska! Tak dobře autorka dokázala vystihnout atmosféru Skotska. 
Kniha se autorce velmi povedla. Bylo to velmi propracované. 
Určitě doporučuji!

Hodnocení: 95%

neděle 26. října 2014

Knihy, které mě zaujaly a vyjdou (vyšly) v.. říjnu 2014 (1.část)

Ahoj!
Dnes jsem si pro vás připravila první část knížek, které vyšly tento měsíc a nějakým způsobem mě zaujaly.
V první části vám ukážu pět knížek a ve druhé části taky pět. Dohromady tedy deset.
Doufám, že si najdete stejně jako já, nějakého favorita. :)
ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.
ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.
Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší.

Na další knihu od Katky Petrusové se moc těším. Očekávám od knížky, že to bude milé vtipné odpočinkové čtení. Těším se.

Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných.


Viděla jsem jí v knihkupectví a je nádherná! Příběh vypadá zajímavě. V zahraničí to hodně lidí chválí, tak jsem zvědavá. Už jsem říkala, jak je obálka nádherná?

Její minulost je plná utrpení. Jeho minulost zase plná bolestných zklamání. A i přesto je jediným na světě, kdo jí připomene, že je pro co žít.

Abbi Jenkinsová už ani nedoufala, že by někdy opustila zdi ústavu pro duševně choré, kde musela strávit celý poslední rok. Že se jí to povedlo, však neznamená, že by zapomněla, co všechno jí Pearce provedl. Moc dobře ví, že jedinou šancí, jak se vyrovnat s depresemi, které mí každý den ničí mysl, je balet, který je pro ni víc než jen pouhým koníčkem. Balet na prestižní umělecké škole Julliard v New Yorku je tím jediným, co jí dává touhu žít. Něco k čemu se může upnout.

Blake Smith opustil Londýn z jednoho jediného důvodu, a to i přesto, že nikdy nechtěl utíkat před bolestnou minulostí. Po příjezdu do New Yorku je plně odhodlaný, že splní slib, který dal sestře a dostane se na Julliard. Nikdy však nepředpokládal, že bude ve stejné třídě s Abbi - dívkou, jejíž oči jsou plné smutku a utrpení. Utrpení, jaké on sám dobře zná. Každá hodina, kterou spolu stráví, je sbližuje víc a vic. A Blake už nemůže dále bojovat s nutkáním ochránit ji samu před sebou. 

Čím více se dozvídají o své minulosti, tím více se musí ptát sami sebe, zda existuje ještě něco, co by je mohlo zachránit...

Na třetí díl série Game se samozřejmě moc těším. Jsem zvědavá, jestli bude třetí díl slabší nebo nejlepší z celé série. Nebo něco mezitím. A ta obálka je moc pěkná. 

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?


Po přečtení Hledání Aljašky se na Papírová města moc těším. Nejspíš si, ale asi počkám na druhé paperbackové vydání od Yoli, které vyjde někdy v prosinci. Viděla jsem totiž tuhle knížku naživo a obálka mi přišla taková bledá a celkem nevýrazná. Proto si asi počkám.

Isabele je pouhých dvanáct let, když je provdána za anglického krále Eduarda II. Pro francouzskou princeznu je to láska na první pohled, ale Eduardovo skrývané tajemství hrozí zničit nejen její lásku, ale i anglické království. Isabela musí volit mezi rodinou a zájmy říše. V sázku dává i vlastní život, aby zachránila království.
Colin Falconer předkládá čtenářům další kritikou oceňovaných románů, jimž neschází ani čtivost, ani historická věrnost. Příběh královny Isabely vypráví osudy jediné ženy, která kdy zaútočila na Anglii a vyhrála. Tato historická událost, která i po staletích zůstává v Anglii tabu, změnila dějiny.Poslední dobou se hodně zajímám o dějiny Anglie, proto nemohla tahle kniha zůstat mým očím skrytá. 

Pro dnešek je tohle všechno. Příště vám ukážu dalších pět knížek co mě tento měsíc zaujaly. 

Mějte se krásně! 

středa 22. října 2014

Stojí za pozornost (4)


Meme z dílny Nikol.

O co jde?
Cílem tohoto meme je doporučit čtenářům knihy, které se Vám líbily ať už jsou známé, či ne. 
Anotace:
Jsem prokletá. Mám dar.
Jsem zrůda. Jsem víc než jen člověk. 
Můj dotek je smrtící. Můj dotek znamená sílu. 
Jsem jejich zbraň. Budu se bránit. 
Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…

Roztříštěná je série, kterou jsem objevila na podzim 2013. Takže před rokem. Ještě než začnu tuhle sérii vychvalovat do nebe, chci říct, že jsem ještě nepřečetla poslední díl Jsem rozohněná (krásný název, že?). Na který chci mít větší klid a protože je teď škola ten klid mít nebudu. Asi si jí přečtu až příští rok o jarních prázdninách (mám to pěkně všechno naplánované, že?).
Sérii, o dívce se smrtícím dotykem jsem si zamilovala. Je to krásný příběh, plný objevování vlastní povahy. Možná hlavně kvůli tomu se mi to tolik líbilo. Hlavní hrdinka Juliette se na začátku nezná. Po celou knihu objevuje vlastnosti a věci o kterých neměla tušení. Poznává se. Není to, že by na začátku série věděla, kdo je. Teprve to objevuje.
Postavy jsou v knize úžasné. Řekla bych, že i celkem reálné. Juliette, Warner, Kenji, Adam a spoustu dalších. Na některé z nich nezapomenu nikdy (Juliette, Warner možná, že i Kenji).
Samotný styl psaní autorky je dokonalý a hlavně nezapomenutelný.
Pokud jste tuto sérii ještě nečetli, určitě doporučuji. Je to krásný příběh o síle, odvaze, přátelství a naději, že svět bude možná někdy lepší.
Já tuto sérii miluji a co vy?

Pár obrázků:

A na závěr hudba:

pondělí 20. října 2014

Jsem zlomená - recenze


Série: Roztříštěná 
Rok vydání v originále, u nás: 2013, 2013
Počet stran: 392 
Nakladatelství: Cooboo
Překladatelka: Pavla Kubešová 
Vazba: Hardback
Video trailer

O čem kniha je?
Tik tak tik tak
tik tak tik tak…
Už je skoro čas
na válku! 
Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku.
A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné.

Proč jsem se rozhodla knihu přečíst?
Byla jsem zvědavá jak bude příběh Juliette pokračovat. První díl byl perfektní a i když jsem se tomuto dílu trošku vyhýbala, nakonec mi to nedalo a já se rozhodla knihu přečíst. A taky se už blížilo vydání závěrečného dílu, na který jsem se moc těšila. A tak jsem vzala Zlomenou do rukou a začala číst.

Můj názor
Styl psaní autorky je tak krásný! Člověk se okamžitě začte a nechce se mu přestat číst. A to jsem slyšela, že v originále je to ještě čtivější a návykovější. Tímto chci pochválit náš překlad, který se moc povedl. 
Co se týče děje knihy, tak jsem s ním naplno spokojená. Bylo tam sice něco co bych udělala trošičku jinak, ale to byly jenom drobnosti, které jsou v podstatě bezvýznamné. Hlavní dějová linka byla skvělá. Autorka si zvolila tempo vyprávění a toho se držela. Nepřeskakovala z jedné událostí na druhou nebo z jedné akce do další. A to se mi líbilo. 
V Zlomené jde krásně vidět vývoj hlavní postavy Juliette. Další věc, která se mi moc líbila. Juliette se už začala vzpamatovávat. Začala si uvědomovat, že je silná. Sice se ještě bála, ale v hloubi duše chtěla být silná, Snažila se, co nejvíc to šlo. To se mi líbilo. Její myšlenky mi byly moc sympatické.
Co se týče dalších postav, tak jsem si moc oblíbila Kenjiho, Warnera a mnoho dalších postav. Ani Adam mi nevadil. Kenji byl zlatíčko, který byl neuvěřitelně moc vtipný a prostě jedním slovem boží.
A Warner, můj oblíbený psychopat, byl taky úžasný. Miluji ho! Prostě nejlepší bylo, když se tam objevil on a naštval Adama. A že to teda uměl! 
Z druhým dílem jsem moc spokojená. Skoro nic mu nechybělo. Konec byl napínavý a já se těším až si přečtu poslední díl. Ale ten si chci přečíst až budu mít víc času a budu se mu moc plně věnovat. Zaslouží si to! 

Hodnocení: 96% 

pátek 17. října 2014

Taylor Swift book TAG


Ahoj!
Po dlouhé době vás vítám u dalšího TAGU. Už celkem dlouho tady žádný nebyl, Důvod byl hlavně ten, že jsem líná je sepisovat. Všechno to hledání a rozmýšlení, jakou knihu zvolím na určitou otázku mě někdy nebaví a láme mi srdce, když musím nějaké knize dát přednost, přitom jí mám stejně ráda jako tu zvolenou.
Ráda je, ale čtu. A tak jsem narazila na tenhle TAG, který sice není nejoriginálnější na světě, ale mě nějakým způsobem zaujal a proto jsem se rozhodla ho sepsat.
Nebyla jsem nominovaná. Rozhodla jsem se, ale že ho udělám. Poprvé jsem ho viděla na blogu Svet knih. Takže otázky mám z tohoto blogu. Dost úvodních řeči (protože jsem se dneska fakt rozepsala) a jdeme na to.

1.We Are Never Ever Getting Back Together - vyber knihu nebo sérii o které sis myslel/a, že jí zbožňuješ, ale pak ses s ní chtěl/a rozejít (protože se to velmi pokazilo)

Ano, teď mě asi polovina z vás ukamenuje, ale když jsem psala tuhle otázku hned mi na mysli přišla tahle knížka. Proč jí sem dávám? Kdysi, když jsem začínala moji tzv. čtecí kariéru jsem jí četla. Byla jsem z ní nadšená. Zdála se mi, tak perfektní. Rozhodla jsem se, že si jí někdy přečtu znova. A tyto prázdniny jsem se k ní vrátila a dala si vytoužený re-reading, Ale bohužel to nedopadlo, tak jak jsem očekávala. Nebavilo mě to. Přišlo mi to jiné. Nechápala jsem, co se děje. Vždyť se mi předtím, tak moc líbila. Teď už, ale vím, že kniha je sice skvělá, ale už to není nic pro mě. 

2. Red - vyber knihu, která má červenou obálku
Překvapilo mě, že knih z červenou obálku jsem našla víc než jsem předpokládala (vybírala jsem z knih, které jsem přečetla). Nakonec jsem vybrala obálku Eldesta, protože je krásná a líbí se mi.3. The Best Day - vyber knihu, který tě dělá smutnou až nostalgickou
I když tuhle sérii bezvýhradně miluji a tenhle díl mám hodně ráda, tak přesto, když si na ní vzpomenu je mi smutno z toho, jak to skončilo, ale zároveň vím, že to skončilo, tak jak mělo. To však neznamená, že jsem po tomto uvědomění šťastnější. Ne. Pořád stejně smutná.

4. Love story - kniha, která má zakázanou lásku
Našla jsem poměrně dost knížek s touto tématikou, rozhodla jsem se však pro tuhle. Sydney a Adrian. To je zakázaná láska a myslím, že mi každý dá za pravdu. Adrian je vampýr, Moroj a Sydney je člověk, alchymista. No není tohle ideální kandidát do téhle kategorie? 
Mimochodem pár Sydney a Adriana zbožňuji. 
5. I Knew You Were Trouble - vyber špatnou postavu, při které si nemůžeš pomoct, ale zbožňuješ jí
Další ukamenování. Vybrala jsem si totiž Dimitrije z Měděného jezdce. Není to tak, že bych zbožňovala nebo milovala, ale mám ho ráda. Samozřejmě Alexandra mám raději. 6. Innocent - vyber knihu, jejíž čtení ti někdo pokazil, protože ti prozradil konec
Nejvíc mě naštvalo, že jsem věděla spoiler o Alianci. Ještě jsem jí nečetla a právě kvůli tomu, že vím jak skončí, ještě chvilku počkám. Ale naštvalo mě to hodně. Lidi, copak si ten konec nemohl přečíst každý sám? 


7. Everything Has Changed - vyber postavu, která prošla od počátku do konce k největší změně
Vybrala jsem Juliett ze série Roztříštěná, protože ona změnou prošla. A šlo to vidět. V prvním díle se o sebe moc postarat nedokázala, byla celkem nesamostatná a nebyla odvážná. Ve druhém díle se už začela trochu měnit. Začela být samostatnější a chtěla být silnější, ale ještě pořád nebyla odvážná a nevěřila si. Ve třetím díle byla změna nejvýraznější. Už se nebála riskovat, nebála se vystrčit hlavu z kouta. Začela si věřit. Sobě a svým schopnostem. Už to nebyla ta slabá Juliett. Stala se silnější.


8. You Belong With Me - kniha, jejíž zveřejnění se nemůžeš dočkat
Těším se až kniha konečně vyjde. Četla jsem na knížku recenzi a ta mě neuvěřitelně moc nalákala. A ta obálka je nádherná♥
9. Forever and Always - vyber svůj oblíbený knižní pár
Jenom jeden? Okay, vybrala jsem pár Ren a Kelsey. Ty dva mám neuvěřitelně moc ráda. Spolu jsou úžasní. Miluji pár Ren a Kelsey. 10. Come Back, Be Here - vyber knihu, kterou nechceš půjčit nikomu, protože by ti moc chyběla
Moje, nikomu nepůjčím. Po téhle krásce by se mi zaručeně stýskalo. Vlastně po celé sérii, ale jelikož mám doma jenom Věž zkázy, dávám tady jí.11. Teardrops of my Guitar - kniha, při které si plakala. A to opravdu hodně
Já brečím skoro pořád. Ale přesto jsem našla pár kandidátů u kterých jsem brečela neuvěřitelně hodně. A jedním z nich je i kniha Hvězdy nám nepřály. Byl to (a pořád je) krásný příběh, který je tak moc smutný. Brečela jsem a brečela. 


12. Shake it off - kniha, kterou miluješ tak moc, že si nevšímáš hejtů
Kniha, která mě přivedla ke čtení. Kniha, díky niž jsem se dostala tam, kde jsem teď. Jak bych si mohla všímat všech těch negativních názorů na tuhle knížku? Nevšímám a neberu je pořádně na vědomí. Ale respektuji je. Každý má jiný názor. A můj názor je, že tuhle knihu (sérii) miluji, protože mi toho hodně dala. 


Tak to je všechno. Na závěr chci říct, že jsem si vyplňování TAGU užila. 

Ještě na úplný závěr dodám, že nebudu nominovat nikoho. Kdo chce, ať ho udělá.

pondělí 13. října 2014

Nick a Norah: Až do ochraptění - recenze


Série: žádná 
Rok vydání v originále, u nás: 2009, 2011
Počet stran: 200
Nakladatelství: Cooboo
Překladatelka: Radka Kolebáčová 
Vazba: Hardback 
Video trailerO čem kniha je?
Všechno začne větou ,,Můžeš na pět minut předstírat, že jsi moje holka?´´ Když se Nick na tohle zeptá Norah odstartuje přitom noční dobrodružství , které je plné touhy, zklamání, zoufalství, odpuštění. 
Nick je basák a jediný hetero v punkové kapele plné gayů.
Norah má zase pocit, že víc problému by nedokázal řešit ani tým specialistů v Pentagonu.
Jedna společná noc v New Yorku všechno změní...

Proč jsem se rozhodla knihu přečíst?
Kniha vypadala velmi lákavě. Zdála se jako příjemné oddechové čtení, které si užiji. Plus ta obálka taky udělala svoje. Bohužel kniha nebyla taková, jaká jsem si představovala, že bude. 

Můj názor
Na knihu jsem se moc těšila. Anotace zněla velmi lákavě a slibně a já se těšila na příběh, který bude určitě stát za to. Bohužel jsem nic takového nedostala.
Kniha je vyprávěná z pohledu Norah a Nicka, během jednoho večera. Tudíž jsem si postavy nedokázala dostatečně oblíbit. Ale i přesto si myslím, že oba autoři během toho jediného večera dokázali skvěle popsat vlastnosti hlavních hrdinů a mnoho jejich zážitků. Ale i přesto to byla krátká doba, abych si je dokázala více oblíbit. 
Samotný příběh mi přišel nesmyslný. Ano, pochopila jsem o čem je. Ale nějak nemůžu přijít na to, proč ho vlastně autoři napsali. Nemělo to smysl. Nic zajímavého se tam nedělo. Já vím, že je to román, tak nemůžu očekávat horu akce a napětí. To jsem rozhodně neočekávala. Ale i přesto si myslím, že to mohlo být zajímavěji napsané a mohlo to být trošku jiné. Měla to hodně hluchých míst, autoři hodně často odbočovali. Když se položila jednoduchá otázka, hlavní hrdinové, hodně často přemýšleli nad odpovědí a nebo najednou začeli objasňovat milion dalších věcí, až jsem se v tom ztrácela. A potom teprve odpověděli. To mi hodně vadilo.
Jednu postavu jsem si celkem oblíbila a tou byla Nickova holka, která ho opustila. Zdála se mi ze všech nejchytřejší a nejrozumnější. I když v některých situacích to přeháněla. 
Chápu, že se kniha bude někomu líbit, ale mně to nijak neohromilo. Čekala jsem víc.
Ale i přesto doporučuji si knihu přečíst a udělat si na ní vlastní názor. 

Hodnocení: 22%

sobota 11. října 2014

Měsíční nej - Září 2014


Znáte ten pocit, když se vám do ničeho nechce? Já jo. Vlastně právě teď ho mám. A proto jsem se rozhodla sepsat tenhle článek.
Jsem ráda, že ho píši už teď. Pokud jsem se dobře dívala tohle je poslední rest.
Za měsíc záři jsem přečetla 4 knihy. Dohromady to je 1 041 stránek.
Přečtené knihy za září:

  • Jana Eyrová
  • Tajemství
  • Žena v černém
  • Demonata
Nejlepší kniha
Upřímně za záři nejlepší kniha nebyla. Byly dobré knihy, ale nejlepší ne. Ale něco tady musím dát a tak jsem si vybrala knihu, která se titulu nejlepší kniha blížila nejvíc. A tou knihou je Jana Eyrová. Nebyla to dokonalá kniha, ale ten konec..ten konec to všechno napravil. Byl tak krásný, že na něj vzpomínám i teď. 

Nejhorší kniha
Stejně jako za září nebyla nejlepší kniha, tak nebyla ani nejhorší. Ale musela jsem něco vybrat. A rozhodla se pro Tajemství. Tajemství je kniha žánru esoterika. Čili tam nebyl příběh. Spíš takové povídání. Nebylo to špatné, ale čekala jsem něco víc. Nejlepší byl začátek. Pak už to trošku začelo jít z kopce. Ale nebyla to vyloženě špatná kniha. To určitě ne.

Největší překvapení
Nečekala jsem, že se mi kniha bude tolik líbit. Čekala jsem, že bude dobrá, ale překvapilo, že byla hodně dobrá. Styl psaní je jedinečný. Snadno jsem se začetla. 
Určitě největší překvapení měsíce a možná, že i roku! 

Nejnapínavější kniha
Obávám se, že ani napínavá kniha tento měsíc moc nebyla. Ale přemýšlela jsem a vybrala Demonatu.

Nejvtipnější kniha
Tady jsem měla jasno, protože jediná kniha u které jsem se aspoň trošku zasmála byla Demonata.

Nejnudnější kniha
Ani vyloženě nudná kniha tento měsíc nebyla. Ale musím něco vybrat a protože si vzpomínám, že jsem se místy nudila u Tajemství, vybrala jsem právě to. Není vyloženě nudná, ale některá místa mě prostě nebavila. 

Nejromantičtější kniha
Romantická kniha tento měsíc nebyla. Proto jsem vybrala Janu Eyrovou. Tam ta romantika totiž byla. Ne hodně, ale ani ne málo. Řekla bych, tak akorát. 

Nejočekávanější kniha
Jako nejočekávanější knihu bych označila Ženu v černém. Samozřejmě jsem se těšila i na čtení ostatních knížek, ale přesto jsem se těšila nejvíc právě na Ženu v černém. Na to až jí konečně otevřu a začnu číst. 

Nejhezčí obálka
Všechny obálky jsou moc pěkné, ale nejhezčí je obálky Jany Eyrové. Myslím, ale obálku, kterou má nakladatelství OMEGA. Tady je sice jiná obálka a to z toho důvodu, že jsem na google obrázcích našla pouze obálku od OMEGY s velkým bílým ohraničením a to se mi nelíbilo. Ale ani tato obálka není špatná. Naopak je velmi pěkná.

Nejhorší obálka
Pro tento měsíc tento titul vynechám. S čistým svědomím tady nemůžu dát ani jednu obálku. Všechny jsou totiž moc pěkné a zdají se mi na stejné úrovni.

Hrdina měsíce
Grubbse jsem si moc oblíbila. Není to nejlepší hlavní hrdina na světě, ale má své kouzlo díky kterému jsem si ho moc oblíbila. 

Hrdinka měsíce
Bez rozmýšlení sem dávám Janu Eyrovou. Je to skvělá osobnost. Je chytrá, hodná, milá a především si jde za tím co chce. 

Pár měsíce
Jana Eyrová a pan Rochester. To byl pár, který se skvěle doplňoval. Ty jejich rozhovory byly úžasné!

Jsme na konci. Jak jste si asi mohli všimnout, tak knihy, které jsem přečetla se ne vždy hodili úplně do nějaké kategorie. A nebo se jich do jedné kategorie hodilo víc. 
Se zářím jsem, ale velmi spokojená. Byl to krásný měsíc, který neuvěřitelně rychle utekl. 

A co pěkného jste přečetli v září vy? A co první měsíc školy? Jak jste se měli?