pondělí 29. září 2014

Knižní chvilky (7)


Dneska tady mám jenom tři fotky. Tento měsíc jsem totiž skoro vůbec nefotila. Ale jsem ráda, že mám aspoň ty tři fotky.
V říjnu to doufám bude lepší.

Fotku téhle krásné krajiny jsem pořídila, když jsem byla na výletě se sestřenkou a tetou.
Byl to super den.

Po dlouhé době čtu nějakou romantickou knihu. Bohužel tahle mě trošku zklamala. Ale nepředbíhejme ještě nemám dočteno. Uvidíme třeba se mi ještě zalíbí. 

Tohle byl bohužel nevydařený re-reading. Anna není špatná kniha, jenom si myslím, že jsem s takových teen románů už vyrostla. Spíš mám raději romány se staršími hlavními hrdinkami. 

Toť vše. Doufám, že se vám fotky aspoň trošku líbily. Příště jich doufám bude víc. 

sobota 27. září 2014

Knihy, které mě zaujaly a vyjdou (vyšly) v...září 2014 (2 .část)

                                                              2. část


Volání sirény
Michaela Burdová 

PŘEKONÁ PRAVÁ LÁSKA I STALETÍ? LARISSA ŽIJE UŽ TISÍCE LET V NENÁVISTI, NOEL SE TEPRVE CHYSTÁ MATUROVAT. NEMAJÍ NIC SPOLEČNÉHO, AŽ NA JEDNO – OBĚ MILUJÍ JEHO.

Sirény nenávidí a zabíjejí muže, jak moře přikáže. Larissa se ale touží osvobodit a je odhodlaná udělat vše, dokonce uzavřít dohodu s mužem! Ale Liam není obyčejný smrtelník. Co se však stane, když jí do cesty vstoupí první muž, který jí opovrhuje? Někdo touží po krvi a vybere si nečekanou oběť. Jaká vůbec bude skutečná cena za svobodu?

Na tuhle krásku se moc těším. Napsala jí totiž jedna z mých nejoblíbenějších autorek Míša Burdová. Těším se. Neuvěřitelně moc.
Dřív než půjdu spát
S. J. Watson
Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine, která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když usne. Každý nový den je pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará… Anebo je vše trochu jinak? Christine se podaří za pomoci mladého doktora začít psát deník, a jeho stránky jí jednoho dne prozradí: Nevěř svému muži. Napsala to však vůbec sama? Jak se lze dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?

Kniha vyšla s novou filmovou obálkou. Bohužel tu jsem na internetu nenašla, tak tady je aspoň obálka prvního vydání.
Co se týče knihy moc se na ní těším. Ať už kvůli filmu, který vypadá dobře a nebo kvůli anotaci, která je napsaná, tak že budete chtít vědět, jak příběh dopadne.


Všechny podoby lásky
Aminatta Fornaová
Čtyřicetiletý psycholog Adrian Lockheart se rozhodne odejít z Velké Británie, aby unikl z pout krachujícího manželství i poměrně úspěšné, ale už dlouhou dobu stagnující kariéry, a do hlavního města Sierry Leone přichází krátce po skončení občanské války. V nemocnici se spřátelí s mladým charizmatickým chirurgem Kaiem Mansaryem, který žije jen svojí prací a vzpomínkami na osudovou lásku Nenebeh. Jeho prvním pacientem je umírající profesor historie, jenž zase Adrianovi postupně vypráví svůj životní příběh, v jehož centru stojí vztah s ženou jeho kolegy. 
Román britské spisovatelky Aminatty Fornaové, který se dostal do užšího výběru na Orange Prize a obdržel Commonwealth Prize za nejlepší knihu roku 2011, je několikavrstevným příběhem o osudech všedních lidí na pozadí nevšedních historických událostí a netušených hlubinách vášně a lásky, hraničící až s posedlostí.

Myslím, že se v této knize ukrývá úžasný a možná i tragický příběh.


Malé ruce ve velké válce
Yury a Sonya Winterbergovi
Autorská dvojice Yury a Sonya Winterbergovi odhaluje z deníkových zápisků a dosud nezpracovaných archivních zdrojů osudy dětí z Německa, Rakousko-Uherska, Francie, Anglie, Itálie, Belgie, Srbska, Polska, Ruska, USA, Kanady, Austrálie, Jamajky, Číny i českých zemí. Dovídáme se tak o dětských vojácích, dětech na útěku a obětech okupace, o mladičkých válečných zdravotních sestrách nebo nedospělých dezertérech a nuceně pracujících dětech. Poprvé tak máme příležitost seznámit se s jejich příběhy, jež podávají otřesný a zároveň jímavý obraz prvního světového konfliktu 20. století.

Tato kniha bude na 100% smutná. Ale i přesto si jí chci přečíst.Zavolejte sestřičky
Jennifer Worthová
Kniha autentických vzpomínek na autorčino mládí, kdy v 50. letech 20. století pracovala na londýnském předměstí jako porodní asistentka. Zachycuje dobovou atmosféru: poválečnou bytovou nouzi, početné rodiny žijící ve stísněných bytech (v nichž prakticky bez výjimky probíhaly i porody), složité rodinné poměry i tvrdý život v East Endu, kde po válce panovala neuvěřitelná chudoba a děti si hrály v kráterech po bombách. Autorka líčí osudy žen a dívek, s nimiž se setkala, i tehdejší situaci v Londýně. Podle knihy vznikl úspěšný seriál BBC.

Zaujala mě hlavně obálka knihy a anotace se postarala už o zbytek.
Nepokořená
Beartice Small
Román se odehrává v době napoleonských válek. Po otcově nenadálé smrti se Miranda má provdat za svého bratrance Jareda Dunhama. Sňatku se zpočátku vzpírá, ale nakonec se podvolí, aby zachránila štěstí své sestry-dvojčete. Miranda je pravým opakem své něžné a pasivní sestry Amandy: je výbušná, prchlivá, tvrdohlavá a má pocit, že o ni nikdo nestojí, protože není hezká. Ačkoli Jared s Mirandou uzavřeli manželství z nutnosti, oba se do sebe vášnivě zamilují. Jejich manželské štěstí však naruší politická situace. Píše se totiž rok 1812 a Napoleon plundruje pevniny i moře. Jared musí splnit tajné poslání, anglická vláda ho posílá do St. Petersburgu - a Miranda mezitím porodí chlapečka Thomase. V touze dozvědět se, co je s manželem, který o sobě nedává vědět, sama podnikne odvážnou cestu, aby ho vyhledala.

Mám ráda historické romány a tenhle vypadá opravdu  moc dobře.


Já, poutník
Terry Hayes
Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele.

Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel.
Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči.
Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše.
Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu…
Mám s tím vším něco společného.
Proto se vydávám na cestu.
Já, Poutník.

Na knihu mě nalákala jedna recenze, kde byla kniha velmi vychvalována. Takže.. šup do mého wishlistu. 

To je všechno.
Příští měsíc zase na viděnou.

Které knihy vás nejvíc zaujaly?

Knihy, které mě zaujaly a vyjdou (vyšly) v .... září 2014 (1.část)

Ahoj.
Rozhodla jsem se zavést na blog novou rubriku a to Knihy, které mě zaujaly a vyjdou (vyšly) v...(daném měsíci)
Nebudou tady všechny knihy, které daný měsíc vyšly, jenom ty co mě zaujaly.
Kvůli délce článku jsem se rozhodla rozdělit ho na dvě poloviny. Prvních sedm knih vám ukážu teď a dalších sedm v druhé části, která bude dnes večer.

                                                                1. částSelekce 
Kiera Cass

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.

Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. 

Na knihu jsem moc moc zvědavá. Anotace vypadá velmi slibně a ta obálka je nádherná. Knihu jsem už viděla naživo a nemohla jsem z ní spustit oči. 
Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender
Leslye Waltonová
Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly.
Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu.

Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci. 


Kniha vypadá zajímavě. Zaujalo mě to, že se dívka narodí s křídly. Zdá se mi to originální. Jsem zvědavá, jak si s tím autorka poradila. 

Svůdné nebezpečí 
Wendy Higgins
Sedmnáctiletá Anna Whittová už překonala prvotní šok ze zjištění, že není obyčejnou smrtelnicí. Patří mezi potomky padlých andělů, nefily, a její osud předurčuje dávná věštba – právě ona má navždy zlomit moc démonů nad světem lidí. Otec Belial naštěstí stojí při ní, ale naoko musejí oba předstírat, že dál svádějí nevinné duše do temnot závislostí. Na otcovo přání začíná Anna s kamarádem Kopanem cestovat po světě, aby dali dohromady stejně smýšlející nefily. Jejich cesty jsou riskantní, ale na Annu číhá ještě další nebezpečí. Nedokáže zapomenout na Kaidana a její poslání ji nakonec nevyhnutelně zavede i za ním. Dokážou oba odsunout stranou touhu a soustředit se na boj proti zlu? A je jejich láska vítězstvím hlubokého citu nad démonickou přirozeností, nebo jen dalším úskalím, které jim do cesty postavil osud?

Na druhý díl jsem moc zvědavá. První díl se mi líbil a tak doufám, že se mi bude líbit i díl druhý.


Řekni vlkům, že jsem doma
Carol Rifka Bruntová
Píše se rok 1987 a June Elbusová má čtrnáct let. Je uzavřená a nedůvěřivá, těžko se jen tak s někým spřátelí, nedokáže vyjít ani se svou starší sestrou. Na celém světě existuje pouze jediný člověk, který jí opravdu rozumí – strýc Finn, uznávaný malíř, její důvěrník a nejlepší kamarád. Jenomže Finn zemře na záhadnou nemoc, jejíž jméno Juneina matka dokáže vyslovit jen šeptem, a dívčin svět se převrátí vzhůru nohama.

Na knížce mě zaujalo hlavně to, že hlavní hrdince je čtrnáct let a hledá sama sebe. A taky její vlastnosti, které jsou napsány v anotaci.Buď se mnou
J. Lynn 
Tereza Hamiltonová prožívá drsný rok – zamilovala se do nejlepšího kamaráda svého staršího bratra. Jase s ní ale nepromluvil od té doby, kdy jí věnoval opravdu úžasný, dech beroucí polibek, takový, co vám změní život. Tereza se právě vymotala z příšerného vztahu a navíc jí hrozí, že kvůli zranění bude muset dát sbohem taneční kariéře. Nastal čas na plán B – vysokou školu. Možná tak dostane šanci přesvědčit Jase, že jí jeden polibek nestačí.

J. Lynn je skvělá autorka a já si od ní ráda přečtu všechno co napíše. Buď se mnou je její další kniha, která vypadá velmi dobře. 

Kočičí gen
Thomas C. Brezina
Dokáže vidět ve tmě. Je jiná a zvláštní…

Katie je patnáct let a po smrti svých rodičů bydlí s babičkou a strýcem na malém ostrově. Její, do té doby poklidný život, se však začne komplikovat. Dějí se totiž divné věci. Kdykoliv se ocitne v ohrožení, zježí se jí vlasy, daleko lépe slyší a pohybuje se mrštně jako šelma. 
Ukazuje se, že kromě lidských má v sobě i kočičí geny. Všechno se najednou obrací naruby. Babička je obviněna z vraždy a Katie zjišťuje, že se smrtí jejích rodičů není vše tak, jak si až dosud myslela...
Napínavý příběh o lidech mezi námi, kteří jsou na první pohled zcela obyčejní, ale ve skutečnosti skrývají obrovské tajemství.

Na knihu jsem zvědavá hlavně proto, že jí napsal jeden z mých nejoblíbenější dětských autorů Thomas Brezina. Anotace vypadá skvěle a kniha je moc pěkně graficky zpracovaná. 


Vypravěčka 
Jodi Picoultová
Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi? Kontroverzní brilantní román o vině a trestu americké bestselleristky Jodi Picoultové

Na knihu se těším. Bude to podle mě hodně depresivní. Viděla jsem jí naživo a vypadá pěkně. Těším se až si jí přečtu.

Která kniha vás nejvíc zaujala? 

pátek 26. září 2014

Týden s knížkou (8)

-
Jak se, tak koukám poslední týden s knížkou byl 15. srpna. To vše k mé pravidelnosti. Nebudu taky slibovat, že to bude pravidelně, protože vím, že nebude. Tak se aspoň budu snažit, aby to bylo jednou měsíčně.
Dneska se podíváme na to, které knihy jsem přečetla tento týden a které knihy právě čtu.

Přečetla jsem

Tento týden jsem přečetla jednu knihu a tou knihou je Demonata. Jsem ráda, že jsem si na první díl desetidílné série konečně udělala čas. Byla to super jízda. A zjistila jsem, že miluji krváky. Knihy, kde je krev, spousty krve.
Bohužel i přesto, že se mi Demonata líbila dávám knize:
3/5

Aktuálně čtu

Nabíječe jsem rozečetla, protože jsem chtěla nějakou romantickou knihu. Bohužel mě zatím moc nebaví. Jsem sice zatím jenom na stránce 36, ale vůbec se mi nechce knihu číst. Budu se jí snažit dočíst, ale už teď vím, že se do dalšího dílu nejspíš nepustím. Nutno podotknout, že kniha je opravdu vtipná.


Ano, ještě pořád čtu Brisingra. Ale už jsem pokročila! Jsem na stránce 364 a o víkendu chci překročit 400 stránek. Držte mi palce!
Kniha se mi moc líbí. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

To je pro tento týden všechno.
Mějte se pěkně a hlavně čtěte co nejvíc!
Na úplný závěr se vás chci zeptat co čtete vy?

pondělí 22. září 2014

Bez naděje - recenze


Série: Hopeless 
Díl: 1
Rok vydání u nás, rok vydání v originále: 2014, 2013
Počet stran: 384
Nakladatelství: Yoli
Překlad: Jana Jašová 
Vazba: Paperback Video trailer

O čem kniha je?
Sky je sedmnáctiletá dívka, která jde poprvé do školy. Celou dobu studovala doma. Její matka jí totiž nerada pouští ven. Jednoho dne si, ale Sky řekne, že chce do školy a po dlouhém přemlouvání se jí to konečně podaří. 
Ve škole to však nebude mít snadné. Její pověst je všude známá a tak si jí už plno lidí někam zařadilo bez toho aniž by jí poznali. 
Existuje však někdo, kdo má horší pověst než ona. Dean Holder. Všichni mu však říkají Holder.
Holder jí uchvátí a vyděsí zároveň. Neví jestli se ho má bát nebo....
Poprvé Sky něco pocítí. Něco co v žádném svém předchozím vztahu necítila. 
Co když se, ale začínají otevírat rány z minulosti. Bolestné rány? 
A tak se Sky ptá.. Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím? 

Proč jsem se rozhodla knihu přečíst?
Knihu jsem se rozhodla přečíst hlavně kvůli Rodaw. Rodaw se kniha moc líbila a tím pádem jsem na ní byla hodně zvědavá. Potom se taky objevily další celkem pozitivní reakce, tak jsem se rozhodla knihu co nejdřív přečíst. Zas tak brzo to nakonec nebylo, ale tak hlavně, že jsem se k ní dostala.

Můj názor
Knihu jsem přečetla během tří (možná čtyř) dnů a byla to jízda. Kniha je nepředvídatelná. To vám říkám na rovinu. Já jsem bohužel věděla celkem velký spoiler, ale jinak bych to určitě neodhadla. 
Co se týče děje knihy, tak ten je poměrně originální. Nepamatuji si, že bych četla něco podobného.
Styl psaní autorky je jedním slovem dokonalý. Čtenář se snadno začte a má problém se od knihy odtrhnout.
Postavy jsou úžasně propracované, autorka si s nimi dala záležet. Ukázala nám jejich povahu, charakter a spoustu dalšího.
První polovina knihy je celkem mírná oproti druhé poloviny, kde se to už pořádně rozjíždí. 
K té první polovině...první polovina se zdá jako normální román. Když se tak nad tím zamyslím, tak se tak zdá celá kniha. Ale věřte mi, není to obyčejná kniha. Autorka se rozhodla zabývat celkem netradičním (aspoň pro mě) problémem, který v knihách moc nevyhledávám ani jsem moc knížek nepřečetla. Proto je druhá polovina víc vyčerpávající. Víc smutnější a víc depresivnější. Je tady i možnost, že vám ukapne i nějaká ta slzička. Já jsem osobně nebrečela, ale to neznamená, že se mi příběh nezapsal do srdce. Jak jsem říkala není to jen romantická kniha. Je to něco víc.
Těm z vás, kdo knihu ještě nečetli a chtěli by určitě doporučuji. Myslím si, že na knihu jen tak nezapomenete. 

Hodnocení: 89%

čtvrtek 18. září 2014

Pětistovka je jen číslo - vyhodnocení

00005
Pětistovka je jen číslo je projekt, který pořádá Laurdes.

Ahoj!
Se zpožděním bych konečně chtěla vyhodnotit projekt Pětistovka je jen číslo.
Vlastně, když to tak vezmu není co vyhodnocovat. Přečetla jsem totiž jenom jednu knihu, která má víc než 500 stránek.

A tou knihou je Cress.

Cress má 616 stránek. Četla se skvěle. Recenze ZDE.

A to je všechno. Pokud se bude projekt opakovat o letních prázdninách znovu, moc ráda se zapojím a budu doufat, že se mi podaří přečíst víc knih.

pondělí 15. září 2014

Cress - recenze


Série: Měsíční kroniky
Díl: 3
Rok vydání u nás, rok vydání v originále: 2014, 2014
Počet stran: 616
Nakladatelství: Egmont
Překlad: Jana Zejmanová 
Vazba: Paperback Video trailer

O čem kniha je?
Cress je od dětství uvězněna v umělém satelitu obíhající kolem země. Jedinou společnost jí dělají počítače a občasná návštěva Sybil Miry. Právě díky tomu, že celé dny je zavřená jenom s počítači, stala se z ní výborná hackerka. 
Od královny Levany dostane za úkol vystopovat Linh Cinder a kapitána Thorna. Oba jsou na útěku a společně s Vlkem a Scarlet plánují svrhnout královnu Levanu a její armádu. 
A Cress jim v tom může pomoct. Bohužel se pokus zachránit jí, nezdaří. A naši hrdinové se rozdělí. 
Jak to nakonec celé dopadne? Zabraní Cinder svatbě Levany a prince Kaie? Jakou cenu bude muset Cress za svou svobodu zaplatit? To všechno se dozvíte ve třetím díle Měsíčních kronik.

Proč jsem se rozhodla knihu přečíst? 
Za prvé je to pokračování mé oblíbené série, které jsem si nemohla nechat ujít. A za druhé za to může obálka. Já si totiž nechtěla třetí díl, tak brzy přečíst. Chtěla jsem ho číst společně s tím čtvrtým dílem. Ale ten bude za hodně dlouhou dobu. A taky jsem s tím čtením chtěla počkat, protože mě Scarlet (druhý díl) zklamal. Nakonec jsem, ale ráda, že jsem si ho přečetla o prázdninách.

Můj názor
Ze začátku jsem ke knize přistupovala opatrně, protože jak už jsem říkala druhý díl Scarlet mě zklamal a trošku i pozměnil můj názor na celou sérii. Ale Cress to napravila. 
Do knihy jsem se začetla už na začátku. V knize se střídá několik pohledů. Hlavní, ale i vedlejší postavy. Takže víme prakticky ovšem. Ve Scarlet mi to vadilo. Tady jsem, ale střídání pohledů uvítala. Věděla jsem ovšem. Což bylo jedině dobře.
Kniha je akční. Hlavně ke konci. Než jsem začela číst Cress přistupovala jsem k dystopiím tak, že už nemají nic nabídnout. Spletla jsem se. Cress mě ohromila, překvapila.
Je to příběh o poznaní sama sebe a svých možností. Je to příběh o svobodě. O tom, že svoboda není všechno, když jí nemáte z nikým sdílet. Je zde i romantická linka a nejenom jedna. Autorka jí však dala do pozadí což bylo jedině dobře. 
I slzičku jsem uronila. Jsem zvědavá na poslední díl a tuším, že těch slziček bude víc. Konce dystopii bývají kruté, však to znáte. Takže jestli mi autorka zabije jednu z mých oblíbených postav (a že jich teda je), tak jí napíšu dopis o tom jak mi zlomila srdce a o tom jak je to nespravedlivé. Ale pak si uvědomím, že není. Takový je zkrátka život. A kniha je něco jako život. Takže tak. Ale nepředhánějme.
Jak už jste si teda všimli kniha se mi moc líbila. Určitě ji vám na 100 % doporučuji a doufám, že se bude líbit i vám.

Hodnocení: 88%

neděle 14. září 2014

Vyhodnocení: Cestovatelská knižní výzva


Ahoj!
Dneska jsem tu s vyhodnocením Cestovatelské knižní výzvy, která se konala přes prázdniny na blogu od KejBí.
Ještě než začneme chci se omluvit, že tento článek píšu tak pozdě. Přeci jenom prázdniny skončili před 14 dny. Ale nějak jsem neměla náladu článek psát a nechtěla jsem se do toho nutit. Teď už naštěstí nálada je, takže jdeme na to.

Mým cílem bylo navštívit 10 států. Jak jsem nakonec dopadla?
1. Kentucky (USA)  - Překroč svůj stín - Katie McGarry
2. Čína - Cress - Marissa Meyer
3.  New York - Nick a Norah: Až do ochraptění - David Levithan a Rachel Cohn
4. Skotsko - London Road - Samantha Young 

Tak nakonec jsem navštívila pouze 4 státy. Měla jsem v plánu 10, ale bohužel mi štěstí v tomhle nepřálo. No, nevadí. Aspoň, že mám ty čtyři. 

Kolik států jste o prázdninách navštívili vy? 

pátek 12. září 2014

Filmová recenze: AustenlandŽánr: Komedie/ Romantika
Kde: USA/ Velká Británie 
Rok: 2013
Délka: 97 minut


Trailer

O čem film je?
Jana Hayes miluje romány Jane Austenové. Především román Pýcha a předsudek. Přečetla ho už několikrát. A vůbec jí to nevadí. Sama se chce stát hrdinkou nějakého milostného příběhu a najít svého Pana Darcyho. V dnešním světě bohužel zatím nikoho takového nenašla. Když se dozví o Austenlandu je jí jasné, že tohle je její životní šance. Austenland je totiž pro fanoušky (fanatiky) Jane Austenové, kteří jí bezpodmínečně milují a chtějí si vyzkoušet život v jejich dobách. Hlavní hrdince filmu je okamžitě jasné, že musí jet.
Potká, ale toho pravého? 

Proč jsem se rozhodla na film podívat?
Bylo to především díky Verči Krátké z Knižního přátelství. O filmu se několikrát zmiňovala a velmi ho chválila. Proto jsem se rozhodla, že se na něj také podívám. 
Ještě než přejdeme k samotnému hodnocení filmu, chci ještě dodat, že existuje knižní předloha. Takže film je natočený podle knihy. Já však knihu nečetla a upřímně to ani neplánuji. Myslím si, že by kniha mohla být fajn, ale zatím to chci nechat, tak jak to je. Čili žádné porovnávání knihy a filmu dneska nebude.

Můj názor
Pamatuji si, že jsem film viděla někdy v rozmezí dubna a května 2013. V té době jsem byla nemocná a byla jsem ráda, že nemusím vstávat ráno do školy. A protože jsem se večer nudila, řekla jsem si, že se tajně podívám na nějaký vtipný film. A proč tajně? Protože už bylo pozdě a já už správně měla spát. Ale mně se spát nechtělo a tak jsem si zapnula počítač a začela hledat. Nakonec jsem našla film Austenland. A protože jsem si vzpomněla na chválení od Verunky Krátké, bylo jasné, že dám filmu šanci. A rozhodně toho nelituji.
Film je bláznivý. Je neuvěřitelně vtipný. Skoro pořád jsem se něčemu smála, takže to tajné dívání asi zas tak tajné nebylo. Ale co se dalo dělat. Jinak to nešlo. 
Příběh je obyčejný a zároveň neobyčejný. Filmaři si s ním poradili skvěle. A herci jedna báseň. Svých rolí se ujali bravurně. I prostředí bylo skvělé. A kostýmy také. 
Film je velmi usměvavý, roztomilý, vtipný a velmi pozitivní. Takže pokud máte špatnou náladu zkuste se podívat na Austenland. Třeba se vám nálada zlepší. 
Myslím si, že film je velmi nepředvídatelný. Až do poslední chvilky jsem nevěděla jak to vlastně je. A konec se k filmu skvěle hodil. 
Já osobně vám film doporučuji. Stojí za to.

Hodnocení: 89%

úterý 9. září 2014

Stojí za pozornost (3)


Meme z dílny Nikol.

O co jde?
Cílem tohoto meme je doporučit čtenářům knihy, které se Vám líbily ať už jsou známé, či ne. 
Anotace:
Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze. 


Dnešní Stojí za pozornost chci věnovat jedné z nejlepších sérii na světě. Sérii, která si podmanila milióny lidí po celém světě. Tou knihou je Měděný jezdec. Měděný jezdec je nezapomenutelný příběh, který nikdy nezapomenete. Styl psaní autorky je tak nádherný. Příběh o pravé lásce, která překonává mnoho útrap války. Nebojte se. Není tam žádné klišé. Je to nádherný příběh, který budete prožívat společně s hlavní hrdinkou Taťánou. 
Tenhle příběh není, ale jenom o lásce. Autorka příběh zasadila do období 2. světové války. Takže nic není růžové. 
Kniha není jenom romantická. Je to kniha na kterou nikdy nezapomenete. Několikrát za týden se k ní vrátíte. Vím o čem mluvím. Knihu jsem četla v září 2013 a pořád je to pro mě živé. Jako kdybych to četla nedávno

Já vám tento příběh doporučuji. Myslím, že nebudete litovat, když si knihu přečtete. Jděte do toho. Ale opět radím bez očekávání, Je to, tak lepší. Nezjišťujte si o knize nic. Běžte do ní bez jakéhokoliv zjišťování o ději

A teď pár obrázků:

A na úplný závěr hudba:
Ignorujte prosím video. Poslouchejte hudbu.

pondělí 8. září 2014

Jako led - recenze


Série: Frigid
Díl: 1
Rok vydání u nás, rok vydání v originále: 2014, 2013
Počet stran: 248
Nakladatelství: Baronet
Překlad: Renata Heitelová 
Vazba: Hardback Video trailer

O čem kniha je?
Sydney je jednadvacet, studuje na univerzitě a mimochodem je zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda Kylera. Znají se už od dětství. Je tu, ale jeden problém. Kyler je děvkař. Střídá holky a s žádnou nezůstal dýl než pár nocí. 
Naopak Kyler vnímá Sydney jako nedosažitelnou. Je pro něho dokonalá.
Co když, ale spolu uvíznou v luxusním lyžařském středisku, kde jsou úplně sami. Nic nedokáže zastavit jejich vášnivé city, aby se vydraly na povrch. Ovšem je tady další problém. Někdo je sleduje. Někdo usiluje o jejich život. Přežijí? A jestli ano, jak to ovlivní jejich přátelství? 

Proč jsem se rozhodla knihu přečíst?
Knihu jsem se rozhodla přečíst ze zvědavosti. O autorce se celkem hodně mluvilo. Skoro každý měl na knihu napsanou recenzi. Buď na ní nebo na autorčinu další knihu Počkám na tebe (kterou si mimochodem plánuji taky přečíst). Většina názorů byla pozitivní nebo mírně negativní. Ale většinou se o knize mluvilo kladně a mě přemohla už zmiňovaná zvědavost a já se rozhodla si knihu přečíst. 

Můj názor:
Začátek knihy se mi zdál strašně moc přeslazený. Nevím čím to bylo. Nic neobvyklého tam nebylo. Bohužel než jsem si na knihu trošku zvykla, zdál se mi začátek přeslazený. Říkala jsem si, že knihu odložím. Nakonec jsem jí neodložila a jsem za to neskutečně ráda. Kniha totiž překonala mé očekávání. Byla skvělá. Jsem ráda, že jsem jí hned neodložila. Rozhodně stojí za přečtení.
Co se týče prostředí, tak bylo skvělé. Děj knihy se odehrává v zimě. Autorka ho pěkně popsala. 
I postavy byly skvělé. Hlavní i vedlejší. Kylera a Sydney jsem si oblíbila. Velké plus je to, že je kniha vypravovaná z obou pohledů. Bylo to lepší než kdyby tam byl jenom pohled Sydney. 
Kniha není jenom romantická, ale je zde i někdo, kdo chce hlavní hrdiny zranit ne- li zabít. Proto si myslím, že je to trošilinku thriller. Ale jenom malinko. Hlavně jde o tu romantiku. Ale oceňuji, že tam autorka přidala i něco navíc. 
Co se týče konce jsem moc spokojená. I slzičku jsem uronila. Ale nebylo to kvůli tomu, že tam někdo zemřel. To ne. Bylo to dojetím. 
Kniha mě příjemně překvapila. Byl to skvělý příběh, který nemá kromě toho začátku žádnou chybu. Já vám knihu doporučuji. Ale radím vám jděte do knihy bez jakéhokoliv očekávání. Já se moc těším až si přečtu autorčinu další knihu Počkám na tebe, která se většinou lidem líbí. Doufám, že se bude líbit i mně. 

Hodnocení: 85%