sobota 31. května 2014

On my wishlist (43)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:


Bez naděje je hodně chválená kniha. Ještě jsem se nesetkala s negativní recenzí. Všichni jí chválí a milují. Já jsem jí ještě nečetla a chtěla bych to brzo napravit. Počítám tak o velkých prázdninách. A moc se na ní těším! :)

pátek 30. května 2014

Knižní chvilky (4)

Ahoj!
Vítám vás u dalších knižních chvilek! Tentokrát je fotek ještě miň než minule. Ale neměla jsem chuť fotit. Tak doufám, že příště bude fotek víc.


Tak, tohle je fotka z doby kdy jsem byla nemocná a četla jsem Zlodějku knih.
Kniha se mi celkem líbila. Ale nedostala mě do kolen, tak jak jsem čekala.

Na buxu jsem vyhrála podepsanou knížku od Táňi Keleové - Vasilkové.
Ještě jednou moc děkuji!

Ke knížce mi přišla i záložka a ukázka z knihy Jen jeden den.

Není ta obálka prostě nádherná?!

Už se těším až se do knihy pustím a doufám, že se mi bude líbit.


Tak to je všechno! Těch fotek opravdu nebylo hodně. Což mě celkem i mrzí. Ale příští měsíc to doufám bude lepší :)

čtvrtek 29. května 2014

Syn pekel: Vlčí krev - recenze

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázaná. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země
Můj názor:
Vlčí krev je začátek nové dvoudílné série od Míši Burdové. Mišu mám moc ráda. Je to jedna z nejlepších spisovatelek na světě. Takže jsem se na její novou sérii neuvěřitelně moc těšila. Bohužel mě jaksik zklamala.
Kniha nebyla špatná, to rozhodně ne. Ale asi jsem od ní příliš hodně očekávala a to asi byla chyba. Několikrát během čtení jsem se ztrácela a nemohla jsem se začíst. Příběh celkově mě moc nezaujal. Měl své světlé stránky, ale jinak znám asi lepší knihy. Ani postavy jsem si příliš nezamilovala. Zdály se mi nijaké. Příběh se vypraví z pohledu několika postav. To mi taky zrovna nesedlo. Ale to spíš byla moje chyba. Neměla jsem totiž na střídání pohledů chuť.  
Takže to byly zápory knížky. A teď klady. Kladů má tahle knížka několik. 
Líbil se mi svět, který si autorka vytvořila. Byl prostě úžasný. Nebezpečný, nepředvídatelný. Prostěskvělý.  Konec knížky byl velmi napínavý. Autorka knihu ukončila opravdu velmi dobře. Nalákala nás na další díl. Který jsem mimochodem ještě nečetla, ale moc se na něj těším. Dále se mi líbily vlci či temnovlci nebo démoni. Ti tu atmosféru knihy pěkně ožívaly.
Takže...
V konečném výsledku nebyla kniha špatná. Měla své chyby, ale to má snad každá kniha. Těším se na další díl a doufám, že bude lepší a že si ho víc užiju. 

                     
O autorce...
Michaela Burdová se narodila v roce 1989 v Příbrami a vyrůstala v malé vesničce u Sedlčan. Miluje rekreační potápění a zvířata, ráda čte, a to především fantasy literaturu. Ke psaní ji přivedl její velký koníček kreslení. Jejím literárním debutem se stala v roce 2008 fantasy trilogie Poselství jednorožců, první díl začala psát už v šestnácti letech. Třetí díl Záchrana Lilandgarie se umístil na 3. místě v ceně dětí ankety SUK za rok 2009. S celou trilogií se potom umístila mezi dvaceti nominovanými knihami na Zlatou knihu 2010 a také mezi dvaceti nominovanými autory. Trilogie Poselství jednorožců prorazila i do zahraničí a koncem roku 2010 vyjde v srbském nakladatelství Evro Giunti.

úterý 27. května 2014

It's time for youtube (10)Ahoj! Po opravdu dlouhé době jsem tu znovu s písničkami. Doufám, že se budou aspoň trochu líbit.


pondělí 26. května 2014

Čtečka? Ano nebo ne?

Ahoj!
Dneska bych potřebovala vaši radu. Stejně jako snad každý knihomol znám čtečku knih. Už jsem o ní několikrát uvažovala, ale nakonec jsem vždycky došla k závěru, že jí nepotřebuji. Klasické knihy mám totiž raději. Mám ráda to jak kniha voní a že si jí můžu ohmatat. A další takové věci.
reading <3Ale teď opět nevím. Našla jsem totiž podle mě levnou čtečku. A zase uvažuji. Tentokrát bych, ale chtěla znát i váš názor. Napište mi prosím do komentářů co si o čtečce myslíte. Jestli byste si jí koupili, kdyby stála 1 300 Kč. Já si upřímně myslím, že to na čtečku není hodně, protože jsem viděla dražší. No, takže ještě prosím napište mi na to svůj názor do komentářů. Moc ráda si ho přečtu a doufám, že mi pomůže při obtížném rozhodování.

sobota 24. května 2014

On my wishlist (42)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:


Potrhaná křídla vypadají skvěle! Anotace zní zajímavě. Od této autorky u nás už vyšla jedna kniha a to V šedých tónech. Tu jsem zatím neměla možnost přečíst, ale chtěla bych to napravit.
Kniha se také pyšní nádhernou obálkou, která je podle mě ve skutečnosti ještě hezčí.

čtvrtek 22. května 2014

Jane - recenze

Novodobé zpracování klasického příběhu o Janě Eyreové je současným milostným příběhem s dramatickou zápletkou. Jane Mooreová se po smrti rodičů vzdá studia na výtvarné škole a přijme místo chůvy malé holčičky, jejímž otcem je stárnoucí bývalý rocker. Dívka se sžívá s malou Maddy a chodem domácnosti Thornfield Parku, postupně začne podléhat kouzlu zkušeného podmanivého muže a poprvé v životě se zamiluje. Dům ale skrývá tajemství, které život všech obrátí naruby...
Můj názor:
Jane je kniha, kterou bych si normálně jen tak nepřečetla. Má sice zajímavý námět, ale nevím jestli bych se k ní někdy dostala. ALE. Díky skvělé Verče Krátké z Knížního přátelství jsem knihu našla a přečetla. Verča knihu hodně vychvalovala a psala o ní moc pěkné věci. A tak jsem se rozhodla, že knížce dám šanci.
A rozhodně toho nelituji! Jane je skvěle napsaná kniha. Je čtivá, čte se lehce. Snadno, opravdu snadno se do ní začtete. Čas pro vás nebude skoro existovat. Budete chtít vědět jak to všechno dopadne. A budete hlavně doufat v šťastný konec.
Jane je převyprávěni Jane Eyrové od Charlotte Brontë. Já jsem klasickou Jane Eyrovou nečetla, ale knihu mám v knihovničce a chystám se na ní. Zatím se mi, ale do ruky dostala právě Jane.
Jane je, tak skvělá kniha! Příběh vás vtáhne do děje okamžitě. Což se jen tak hned nevidí. Jane je obyčejná holka. Nic nadpřirozeného. Má normální problémy jako každá z nás. Jane mi byla moc sympatická. Byla to normální hlavní hrdinka, která měla normální starosti. Během čtení mi Jane bylo několikrát líto. To jak se k ní někteří lidé chovali bylo podle mě hnusné. Často jsem měla chuť ty lidi něčím praštit. Ale i přesto, že na ní nebyly zrovna hodní, tak je Jane měla pořád ráda. To mě prostě dostalo. Hodná. Chápavá. To jsou slova, která jí vystihují.
Hlavní hrdina není, taky vůbec k zahození. Bohužel jsem teď zapomněla jak se jmenuje a protože jsem už knížku vrátila do knihovny, tak jak si prostě nevím. Ale mám pocit, že Nico. Ale nejsem si, tak úplně jistá. Nico byl úžasný hlavní hrdina. Vždycky jsem se moc těšila na scény s ním.
Jiné postavy tady zmiňovat nebudu. Nepřirostly mi k srdci. Takže ne. Samozřejmě nechci tady říkat, že byly nějak špatné. Protože to ony nebyly. Ale nepřirostly mi prostě k srdci.
Celý příběh je moc pěkně napsaný. Je z něho cítit spoustu emocí. I když je to román, tak jsem byla napjatá až do konce. A byla jsem opravdu zvědavá. Bohužel konec byl fajn, ale čekala jsem, že to bude jiné. Autorka tam mohla dát epilog po několika letech. Bylo by to zajímavější.
Takže...
Kniha se mi líbila a to hodně. Začátek byl dokonalý a potom asi dalších 150 stránek taky. Pak už to, ale šlo trošilinku z kopce. Ale i tak se mi to líbilo. Autorka píše, tak skvěle, že to prostě ani jinak nejde. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Milé odpočinkové čtení u kterého budete napjatí až do konce.
                                   
O autorce...
April Lindner
April Lindner je prozaička, básnířka a profesorka na univerzitě Saint Joseph´s ve Philadelphii. Za svou první sbírku poezie obdržela cenu určenou začínajícím autorům, román Jane je jejím prozaickým debutem. V současnosti pracuje na knize Catherine, variaci na slavný román Na Větrné hůrce. Miluje rock a sestry Bronteovy a žije v Havertonu v Pensylvánii s manželem a dvěma syny.

pondělí 19. května 2014

Inspiration (6)


Meme pochází z dílny Nikki Finn.

Po dlouhé době je tu opět nový příspěvek do této skvělé rubriky. Chci se omluvit, že dlouho žádný článek nepřibyl. Ale nějak mi to nevycházelo. No a tímto to napravuji. Tak doufám, že se budou vybrané obrázky líbit.

jennifer Lawrence | via Tumblr

Katy Perry | via Tumblr

❀

neděle 18. května 2014

On my wishlist (41)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:


Kniha na kterou jsem četla skvělou recenzi, která mě na ní nalákala. Moc se na tento příběh těším.

sobota 17. května 2014

Add Yours - Květen 2014


Add Yours je skvělý projekt od Judit z My Alternative World of books.
Každý měsíc budou nové otázky na které se už teď moc těším. Pokud se chcete zapojit přečtěte si pravidla ZDE a pokud chcete znát otázky na měsíc květen a zapsat se do linkovače, tak ZDE.

Tak a jdeme na to otázky. Ale ještě než začneme, chtěla bych říct dvě věci:
1) U každé otázky jsem dala dvě postavy popřípadě autorky. Nemohla jsem dát jenom jednoho. To bylo proti zákonům přírody. Ale u dvou otázek se mi to přece jenom podařilo.
2) Ten projekt je úžasný. Moc mě bavilo ho vyplňovat. Těším se na červnové otázky.

Autor, u jehož cliffhangerů si jdu trhat vlasy
Kdyby někdo nevěděl, tak cliffhanger = otevřený konec knihy, který je nějakým způsobem šokující. 

Tak tady jsem vybrala Kerstin Gier a Colleen Houck.
Kerstin Gier, protože i když mě Rudá jako rubín při prvním čtení moc nebavila zdála se mi nepřehledná a skoro vůbec se mi nelíbila, tak ten konec (epilog) mě dokázal přesvědčit, že potřebuju pokračování. Což je dobře, protože kdyby se to nestalo, tak bych přišla o skvělou sérii na kterou nikdy nezapomenu. A málem bych zapomněla na konec Modré jako safír. Kde jsem napětím skoro nedýchala. Opravdu strašný citový masakr na konci. A po tom to čekání na další díl. To bylo hrozné..
Colleen Houck kvůli prvnímu dílu Tygří ságy, který nese název Tygrovo prokletí. Vážně ta kniha musela skončit, tak napínavě? Myslela jsem, že si ze mě autorka dělá srandu. A potom ten konec Tygrova osudu. To byl sice závěrečný díl, takže byl konec uzavřený. Ale stejně to bylo šokující! 
                     

Autor, který by mohl knihy vydávat ČASTĚJI

Paullina Simons a Stephenie Meyer.
Paullina Simons si mě získala svoji sérii Měděný jezdec. Bylo by opravdu super kdyby od ní vyšlo u nás víc knih. Je to opravdu skvělá autorka, která píše realisticky a její příběhy obsahují spoustu pravdy. 
Stephenie Meyer tady dávám proto, že je spisovatelka, které (tuším) od roku 2009 nevyšla žádná další kniha. Což je velmi škoda, protože si myslím, že je to dobrá autorka. Získala si mě svojí knihou Hostitel u které bych taky ocenila pokračování. Ale zase na druhou stranu sama autorka v jednom rozhovoru řekla, že by musela zabít hodně oblíbených postav, takže nevím. Ale bylo by fajn kdyby napsala další knihu. Protože Stephanie umí psát! 
      

Kniha, kterou každý vychvaluje a já vůbec nechápu proč

Krásná katastrofa byla jednoznačnou volbou. Když jsem začínala číst těšila jsem se na úžasný příběh, který mě zdeptá a pohltí. Jak to tvrdili všichni ostatní. Ale co jsem dostala? Normální příběh, který podle mě není vůbec emotivní. Pořád dokola se tam v podstatě opakuje to samé. Na to, že má knížka tolik stránek tak nic moc.


Kniha, která je v mojí knihovně nejcennějším úlovkem

Tady jsem si zvolila dvě knihy. Ještě než je tady ukážu (napíšu) chtěla bych říct, že v mé knihovničce tolik knížek nemám. Určitě ne všechny co jsem, kdy přečetla.
Takže vybrala jsem Měděného jezdce a Tygrův osud.
Měděný jezdec jak už jsem tady říkala je kniha, která je dokonalá. Je to kniha, která mi ukradla srdce. Je to kniha ve které se skrývá několik životních pravd. Je to příběh velké lásky, který si mě získal. Takže, proto je to jeden z mých nejcennějších úlovků.
Druhý je Tygrův osud. Čtení jsem si moc užila. Plakala jsem, smála jsem se a všechno ostatní co má správná knížka mít. Stejně jako Měděný jezdec mi i Tygrův osud nějakým způsobem ukradl srdíčko a nechal si kus pro sebe. Na tento příběh nikdy nezapomenu, zůstane navždy se mnou! Stejně jako Měděný jezdec a spousta dalších knih.
     

Postava, která by si zasloužila vlastní knihu

Tady jednoznačně dávám Kišana z Tygří ságy. A protože nechci spoilerovat neřeknu proč. A víte co? Řeknu nebo spíš bych to měla říct takhle. Pokud to chcete vědět dobře. Ale nikoho nijak zvlášť nenutím. Spoiler..  (Protože bych chtěla vidět jak jeho život dál pokračoval. Chtěla bych nahlédnout do jeho hlavy a zjistit co si myslel. Jak svůj život nakonec prožil. Co ho čekalo dál)


Postava, kterou z celé duše nenávidím

Tady jsem skoro vůbec nemusela přemýšlet. Vybrala jsem Vikki z Taťány a Alexandra a zlou královnu z Měsíčních kronik (promiňte, ale nevzpomenu si na jméno).
Vikki je kamarádka od Taťány. Je to postava, kterou jsem opravdu moc nemusela. Byla ufňukaná a podle mě nic o světě pořádně nevěděla. Prostě postava, které jsem nepřišla na chuť hlavně díky jejím blbým názorům.
A pak je tu ještě jedna postava, kterou opravdu moc nemusím a to je tedy již zmiňovaná zlá měsíční královna z Měsíčních kronik. Byla prostě hrozná! Všechno kazila! Ale tak je to padouch, tak se není čemu divit. Ale prostě ne díky. Doufám, že jí porazí a popraví. A nejlíp nějak drasticky. Ne vůbec nejsem zlá. Ale když já tu potvoru, tak nemám ráda.
       

Hrdina, který si může dovolit nevypadat perfektně

Tady jsem to brala ne podle vzhledu, ale podle charisma. A jak to dopadlo? Vybrala jsem Alexandra z Měděného jezdce a Luciana Kiggse ze Serafíny.
Alexandr je prostě Alexandr. Jeho sladké řeči, jeho názory už jenom tím si mě získal. Opravdu tenhle hrdina si to může dovolit.
A pak je tu Lucian (doufám, že to píšu správně, protože mám pocit, že ne) Kiggs. Panebože ten je tak úžasný. Už vím proč ženy ve středověku pro muže zabíjely. A ne nechystám se zabíjet. Jen prostě ten jeho úsměv, ta jeho zvídavost. To je tak perfektní. Miluju ho! A to jsem teprve v Serafíně na stránce 147. Už víte v čem je ten vtip?
    

Hrdinka, kterou obdivuji

Tady jsem vybrala jsem Léju z Křišťálů moci a Taťánu z Měděného jezdce.
Léja si toho hodně prožila. Její osud si pro ní hodně přichystal. Zklamání, bolest. A právě proto jí obdivuji. Nesla těžké břemeno, ale vyrovnala se s tím a nikdy nedávala nikomu nic zavinu.
Taťána si toho taky hodně prožila. Válka člověka poznamená. Taťána byla odvážná. I když se bála, šla si za svým. A ani jednou nezaváhala.
    

Nejlepší ne hlavní knižní pár

Tady jsem vybrala Finnicka a Annie. Aleca a Magnuse.
Finnick a Annie to byl pár! Osud k nim nebyl několikrát moc spravedlivý, ale oni si k sobě našli cestu. Finnick miloval Annie opravdu hluboce. A ona zase milovala jeho.
Alec a Magnus opravdu tady musím říkat proč tady dávám ty dva? Prostě byly spolu dokonalí, boží! Vtipní, roztomilí..prostě božíí!
  

HOT TOPIC: Videorecenze nebo klasická recenze? Kterou z nich si přečtu/podívám se na ní radši?

Já mám ráda obě dvě varianty. Videorecenze i klasické recenze jsou super a mají své plus i mínus.
V klasických recenzích se podle mě vyskytuje vice spoilerů. Taky záleží jak to kdo napíše. Mě osobně trvalo než jsem si zvykla psát recenze. Než najdete slova, tak to chvilku trvá.
Naopak si myslím, že u videorecenzí je to trošku lehčí. Trvá sice než si zvyknete mluvit do kamery, ale potom je to super. Jejda, tak to jsem trošku odbočila.
Takže mám ráda videorecenze i klasické recenze stejně.

Otázka na tělo: Já a spoilery - Používám je ve svých recenzích? Čtu je někdy nebo se jim vyhýbám jako čert kříži?

Přiznám se, že si někdy nějaký ten spoiler přečtu ráda. Samozřejmě záleží na tom jaký ten spoiler je. Když je malý ani to, tak nevadí. Když je střední, taky to ani moc nevadí. Ale když je velký jako, že fakt velký, tak to někdy hodně vadí. Záleží, ale taky na tom o čem je. Koho nebo čeho se týká.
Takže je to u mě, tak napůl. Někdy si je přečtu ráda a někdy zase ne.

středa 14. května 2014

Hrej hráčem - recenze

Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která do měsíce Bradena svede, omotá si ho kolem prstu a pak ho surově odkopne.
Operace Hrej hráčem může začít. 
Žádná ze zasvěcených holek ovšem nemá zdání, že podobný plán má i Braden se svými přáteli. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu paličatou a nedostupnou „královnu univerzity“, aby se do něj zamilovala, svést ji, a pak ji srazit na kolena.
Ani jeden z obou aktérů netuší, že život může změnit pravidla hry… Možná oba zjistí, že nejde člověka soudit podle prvního dojmu…
Můj názor:
Hrej hráčem byla kniha na kterou jsem byla strašně moc zvědavá. Viděla jsem recenzi u Rodaw, která knížku chválila. Problém, ale byl, že po Krásné katastrofě jsem se bála. Jak jsem, ale zjistila ani jsem nemusela.
A o čem kniha je? Děj knihy je velmi jednoduchý. Maddie se svými kamarádkami uzavře sázku. Donutí egoistického Brandena (který mimochodem střídá holky jak na běžícím páse), aby se do ní zamiloval. Netuší však, že stejný plán má i Branden. Kdo nakonec sázku vyhraje? Ale..jde jí vůbec vyhrát?
Jak už jsem říkala děj knihy je jednoduchý. Nijak zvlášť složitý. Knihu bych zařadila do kategorie oddechových knížek. Čte se lehce, není to nijak složité. Je to opravdu prima čtení! 
Postavy jsou fajn. Nejde si je neoblíbit, ale ani vám hodně nepřirostou k srdci. 
U knihy jsem se několikrát zasmála. Maddie je dobrá hlavní hrdinka. Někdy jsem sice s jejím chováním nebo spíš bych měla říct rozhodnutím nesouhlasila, ale i tak byla skvělá. A měla opravdové problémy. Nebo spíš hlavně jeden problém, který se jmenoval: bratr.
Kniha je vyprávěná ze dvou pohledů. Z pohledu Brandena a Maddie. Upřímně se mi tohle strašně moc líbilo. Bylo skvělé vědět co si oba dva myslí.
Konec knihy je předvídatelný, ale i tak jsem se na něj těšila a byla plná očekávání, která se splnila. Konec je opravdu skvělý a jsem s ním spokojená.
Takže...
Na to, že jsem od knížky nic nečekala jsem nakonec opravdu hodně spokojená. Kniha se navíc pyšní nádhernou obálkou, která se mi moc líbí. Ale to trošku odbočuji. Kniha celkově se mi strašně moc líbila. Jsem opravdu zvědavá na další díl, který se jmenuje Hrej tajně, ale už vypráví o někom jiném. O Astonovi a Megan. Na to se moc těším. A doufám, že mě to nezklame. Pokud pořád váháte jestli si knihu přečíst, tak neváhejte. Protože je to opravdu skvělá kniha! Doporučuji! 
                                   
O autorce...
Během dne se obléká do pláště a říká si Super Máma, protože musí zápasit s dvouletým potomkem a dalším, který se chystá na svět. V noci však plášť superhrdinky odloží, naplní si sklenici džusu a píše knihy. 
Ráda píše o kouzelných věcech, polibcích a všem, co se hodí do jejích příběhů. Musí v nich povinně vystupovat sarkastické a vtipné postavy a stejně tak i sexy chlapi. Zrovna teď Emma pracuje na takovém množství knih, že se to snad ani nedá spočítat. Hrozně ráda je něčím zaměstnaná - teda pokud nejde o umývání nádobí. Ale zrovna během této neoblíbené činnosti přicházejí k životu její nejlepší nápady...

úterý 13. května 2014

Mé myšlenky #2

UntitledNěkdy člověk nedostane to co chce. Ale to ho jenom posilní na dlouhé cestě životem. Někdy se na něco strašně moc těšíte. Plánujete si to dopředu. Těšíte se jak malí. Bude to bezvadný den říkáte si, ale pak se věci změní. Objeví se překážka, kterou buď překonáte nebo ne.
Ale když jí nepřekonáte, slzy vám běží proudem a vy ani nevíte pořádně proč. Vždyť to, tak důležité nebylo. Možná, že pro vás bylo. Možná ano. Možná, že to měl být den, kdy se všechno změní. Nebo jste si to aspoň říkali. A najednou nic. Jste z toho smutní, ne? Přece, když se na něco tolik těšíte a pak se z toho vyklube velké nic....jste smutní.
UntitledA pak to přejde. Znenadání už nejste smutní. Divné co? Jak něco dokáže, tak rychle a zároveň pomalu polevit. Jak? To je něco co někdy nechápu. 
Někdy vám z toho pomůžou někteří lidé. U mě to byla moje nejlepší kámoška, která tu pro mě vždycky je a doufám, že vždycky bude. Protože to je nezapomenutelný člověk! Jeden z nejlepších lidí♥ Děkuji, Hatthaway! Nikdy na tebe nezapomenu! ♥ Víte jak se pozná pravá kamarádka? Že i když brečíte kvůli úplné blbosti, utěší vás a nenechá vás na holičkách!

To je pro dnešek všechno. Omlouvám se, že je to celkem dost matoucí. 

pondělí 12. května 2014

Co si chci přečíst v Květnu 2014

Takže..
Ahoj! Vítám vás u celkem opožděného článku do této rubriky. Už je 12. května a já teprve teď přidávám Co si chci přečíst tento měsíc. Celkem se stydím.
Zatím jsem už stihla přečíst dvě knihy. A to Zlodějku knih a S hlavou v oblacích (pejru). Obě knihy se mi líbily. Zlodějka knih sice miň, ale o tom zas někdy jindy.
Aktuálně čtu Serafínu. Jak už jsem říkala ve videu začátek je celkem matoucí a někdy mám problém se v tom zorientovat a taky mám problém se začíst. Ale věřím, že se to napraví. Vždyť jsem teprve na stránce 35.
                            A co si chci tento měsíc ještě přečíst? 

Zlatá lilie

Zlatou lilii mám doma už od prosince a moc se na ní těším. Podle toho co jsem četla, tak je knížka skvělá a snad všem se líbila. Já jí mám k tomu ještě v rámci měsíčního párování. Ještě jednou děkuji za skvělý výběr! Moc se na ní těším!

Čarodějka z Hex Hall

Čarodějku z Hex Hall jsem už jednou četla a chtěla bych si dát tento měsíc re-reading. Tak jsem zvědavá jestli se mi to podaří. Jinak, když jsem četla knihu poprvé strašně moc se mi líbila.

Objetí

Tady neustále váhám. Ale anotace zní velmi zajímavě. Žádnou recenzi jsem nečetla, takže vůbec nevím co mám od této knížky čekat. Ale doufám, že mě nezklame.

Tak to je všechno. Tentokrát je knížek miň než minulý měsíc. Ale to vůbec nevadí.

                               A co si chcete tento měsíc přečíst vy?