neděle 27. dubna 2014

Rudá jako rubín - recenze


Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

Můj názor:

Rudá jako rubín byl můj první re - reading. Byla jsem zvědavá. A taky jsem se bála, jak se mi kniha bude po druhé líbit. 
Poprvé, když jsem knížku četla se přiznám, že se mi moc nelíbila. Nemohla jsem se začíst a bylo to pro mě nijaké. Konec to, ale napravil a já si právě kvůli němu chtěla přečíst další díl, který se mi moc líbil. Ale o tom zas někdy jindy.
Asi si říkáte proč jsem si chtěla knížku přečíst znovu, když se mi nelíbila? Bylo to právě kvůli tomu. Chtěla jsem se přesvědčit jestli to byla moje chyba, že se mi knížka nelíbila. Zbytek série se mi totiž líbil a to hodně. A mě pořád nešlo do hlavy proč ten první díl ne. K tomu ho všichni vychvalovaly, no a tak jsem se rozhodla, že knížce dám jednu šanci. A ta šance se vyplatila.
Když jsem začela knihu číst nemohla jsem se začíst. Všechno mi unikalo. Bylo to jiné než jsem čekala. Dalo by se říct, že mě to zklamalo. Obrat nastal, když jsem jí četla v autě. Začela mě bavit. Příběh jsem si začínala užívat. Četla jsem 3 hodiny v kuse až jsem byla skoro na konci. 
Napoprvé mě kniha zklamala, na podruhé už ne. Byla přesně taková jakou bych jí normálně očekávala. 

Postavy
Postavy mi byly sympatické. Šlo vidět, že si s nimi autorka pohrála. Některé postavy jsem měla radši než když jsem se s nimi setkala úplně poprvé. 

Takže..
Kniha se mi líbila víc než napoprvé. Víc jsem si všímala detailů, které jsou hodně důležité. Jediné co mě na knížce asi tak moc nebavilo byl popis cestování časem, který se mi zdál nelogický a celkem divný. Jinak se kniha četla dobře. Styl psaní autorky je jedinečný, jednoduchý, nenáročný. Knihu vám vřele doporučuji!  

O autorce....
Kerstin Gierová (1966) začala s psaním románů pro ženy v době, kdy zůstala jako diplomovaná pedagožka víceméně bez práce. A měla úspěch: hned její prvotina Männer und andere Katastrophen byla zfilmována a rovněž její další romány se těší velké oblibě a získaly řadu cen.
Kerstin Gierová žije jako autorka na volné noze s manželem, synem, dvěma kočkami a třemi slepicemi na vesnici nedaleko Kolína nad Rýnem.
                                                                                

pátek 25. dubna 2014

Týden s knížkou (4) - formou článku

-Ahoj!
Po dlouhé době (no dobře..zas tak dlouhé ne) jsem tu opět s dalším článkem. Který bude, ale spíš vykecávací. Jo, je to Týden s knížkou. Nevěděla jsem co jiného přidat, abych se trošku rozkecala. Většinou se vykecat ani nepotřebuju, ale teď je jiná doba. Jsem už tři týdny doma. Asi si říkáte, že je to super a tak dál. Ale není. Nemám co pořádného dělat. Jsem pořád doma. Ani ven nemůžu a to je tam, tak krásně. Ach jo. V pondělí bych už snad do školy mohla. Děsí mě to dohánění učení, ale to se přežije. Stejně tam budu jenom tři dny. Pak jsou zase malinkaté prázdniny. Není to super? Je. 
Ale abych tady nemluvila jenom o tom jak jsem nemocná a moc se nudím, ukážu vám tady i knížky. 

Tento týden (konkrétně v neděli) jsem dočetla Tygrův osud. A páni. To byla jízda! Poslední díl mé oblíbené série jsem si moc užila. A strašně moc je mi líto, že celá série už skončila. Nejsem já divná? První to chci mít už za sebou a teď je mi líto, že to skončilo. Ten konec mě zdeptal. Ani nedokážu slovy říct jak. Líbí se mi jak to autorka celé ukončila. Na knížku budu mít velmi pěkné vzpomínky.

No a teď teda čtu Zlodějku knih. Jsem na straně 195. A líbí se mi to. Někdy mi, ale dělá problém se do knihy začíst. Přece jenom ten styl psaní je pro mě celkem jiný. Ale stojí to za to. Mimochodem jsem viděla film a ten se mi strašně moc líbil. Než jsem se do této knížky pouštěla bála jsem, že to, že jsem viděla film mi čtení zkazí. Zatím teda nezkazilo. Dokonce jsem moc ráda, že jsem dřív viděla film.
Zatím se mi teda kniha líbí. Chtěla bych jí dočíst během víkendu.

A ještě vám tu ukážu jednu knihu. A to je kniha, kterou jsem vyhrála na buxu.cz. Lék na smutek od Táni Keleové - Vasilkové. Mám jí i s podpisem za který moc děkuju! A taky mi k tomu přišlo úžasné tričko, záložka od Yoli a upoutávka na knížku Jen jeden den. Moc děkuji! :)


                                        

Tak to je všechno. Mějte se pěkně a brzy se zase uvidíme! 

sobota 19. dubna 2014

On my wishlist (38)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:

Kniha má nádhernou obálku a příběh vypadá taky dobře. Jsem na ní zvědavá a doufám, že se k ní dostanu co nejdřív.

neděle 13. dubna 2014

Poselství jednorožců: Strážci dobra - recenze


Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci zmocnit se vlády. Jeden z jednorožců se však ztratí a dobro je narušeno. Černý čaroděj chce ovládnout celou Lilandgarii. Vypouští z temnoty odporné nestvůry a snaží se najít ztraceného jednorožce, aby zničil dobro jednou provždy a osvobodil z hlubin temnot nejmocnějšího démona všech věků a světů. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro a opět nastolit rovnováhu světa.


Jeden z důvodů proč jsem se rozhodla tuto knížku přečíst je ten, že jí napsala Míša Burdová. Což je jedna z mých oblíbených spisovatelek. Poselství jednorožců jsem, ale už několikrát viděla v knihovně a zaujal mě hlavně ten název. Který snad musí zaujmout každého.
Když jsem se do knihy pouštěla očekávala jsem, že to bude přesně tak dokonalé jako Křišťály moci. Trochu jsem se s tím zklamala. Neměla jsem od knížky očekávat, že to bude úplně stejné jako Křišťály moci. Takže to byla spíš moje chyba. Ale potom jsem se začetla a stálo to za to.
Kniha začíná prologem, který je skvělý a výborně odstartuje knihu. Potom už to šlo trochu z kopce, musela jsem si totiž zvyknout na styl psaní. Ale po několika stránkách jsem si zvykla a už se plně věnovala knížce. 
Svět, který Míša vytvořila je opět skvělý. Strašně moc se mi líbily popisy. To bylo prostě dokonalé. Jako kdybych tam byla. Postavy byly taky skvělé, ale nedokázala jsem si k nim vytvořit hlubší vztah. Ale to vůbec nevadí.
Konec knihy chválím. Naláká na další díl. Na konci se nám také objeví jedna postava na kterou se moc těším v dalších dílech. 
Kniha se mi líbila. Měla své plusy i své mínusy. Rozhodně mě dokázala zaujmout a já se těším na další díl. Doporučuju! 
                                                             3/5

sobota 12. dubna 2014

Knižní chvilky (3)

Ahoj!
Po měsíci přidám nové knižní chvilky. Fotek není tak hodně jako v předchozích článcích. Ale to doufám nevadí. :) 

                                           Říše temnot byla příjemná oddechovka :) 

Dárek od kámošky k narozkám.
Až na tu knížku :D. Ještě jednou
moc děkuju. :)

Záložky, které jsou prostě dokonalé ♥

Odznáček Já čtu, který jsem dostala při objednávce na Albatrosu.
A roztomilý ptáček, který krásně voní. 

Dárek od kámošky. Děkuju.

Pořád čtu Tygrovu plavbu. Ale už jenom 66 stránek do konce!

Obrázek, který jsem kreslila ve výtvarce :) 

středa 9. dubna 2014

Měsíční nej - Březen 2014


Ahoj!
Březen nebyl na knížky, tak úspěšný jako předešlé dva měsíce. Přečetla jsem jenom 4 knihy což je dohromady 1 301 stránek.
Knihy, které jsem přečetla:

  • Jane
  • Syn pekel: Vlčí krev 
  • Říše temnot: Spřízněné duše
  • Tygrova stezka 

Nejlepší kniha: Tygrova stezka 
Nejlepší knihou se stává Tygrova stezka. Kniha měla své chyby, své nudné části. Ale já jí musím dát jako nejlepší knihu, protože si to zaslouží. 

Nejslabší kniha: Říše temnot: Spřízněné duše
Byla to příjemná oddechovka, ale nic víc. Přišlo mi to jako povídka. Postavy tady nedostali, tak velký prostor. Vlastně jsem se o nich moc nedozvěděla. Mohlo to být lepší, ale jako oddechovka je to dobrý. 

Největší překvapení: Jane
Když jsem si odnášela knihu z knihovny, nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Jane byla úžasná. Skvělé čtení, které mě bavilo. Těším se na Catherine. 

Nejnapínavější kniha: Tygrova stezka
Nevím, co bych k tomu řekla. Snad jen to, že to byla fakt napínavá kniha.

Nejvtipnější kniha: Tygrova stezka
Opět Tygrova stezka. Za chvilku tady bude přetygrováno :D Kniha byla vtipná. Hodněkrát jsem se zasmála.

Nejnudnější kniha: Říše temnot: Spřízněné duše
Místy byla kniha fajn, ale v podstatě to bylo pořád dokola. A to mě nudilo.

Nejromantičtější kniha: Jane

Nejočekávanější kniha: Syn pekel: Vlčí krev
Hodně jsem se na knížku těšila. Nakonec to byl průměr. Na další díl jsem zvědavá a doufám, že bude lepší.

Nejhezčí obálka: Jane
Krásná obálka. Co víc k tomu dodat? 

Nejhorší obálka: Říše temnot: Spřízněné duše
Obálka není zas tak špatná. Jen mi vadí, že je na obálce obličej. Nějak mi to nepasuje k hlavní hrdince. Jinak je, ale obálka pěkná. Hlavně ten prstýnek.

Hrdina měsíce: Tygrova stezka: Ren 
Ren je prostě Ren. Už v prvním díle jsem si ho zamilovala a tady tomu nebylo jinak.

Hrdinka měsíce: Tygrova stezka: Kelsey
Vím, že spousta z vás nemá Kelsey ráda, ale já jí prostě ráda mám. Není to nejlepší hlavní hrdinka se kterou jsem se kdy setkala. Ale je to hlavní hrdinka ke které jsem si vytvořila přátelský vztah a nemůžu jí mít nerada. Prostě to nejde. Mám jí ráda.

Pár měsíce: Tygrova stezka: Ren a Kelsey 
Jak jinak, že? :D Prostě ti dva k sobě patří. A za tím si stojím. Jsou prostě dokonalý pár♥ 


neděle 6. dubna 2014

Krásná katastrofa - recenze


Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje…

On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.


Krásná katastrofa je ten typ knihy, který je (skoro) všude chválený. Možná, proto jsem se na knihu tolik těšila. Tolik pozitivních recenzí. Tolikrát jsem jí viděla jako nejlepší knihu minulého roku. Až mi to nedalo a já si jí taky chtěla přečíst.
Byla to moje první kniha žánru NA. Začátek knihy byl fajn. Skvělý začátek, který mě upoutal a já se těšila na to co na následujících stránkách bude. Ale po skvělém začátku šlo všechno z kopce. Nechápala jsem to. Měla to být jedna z nejlepších knížek, kterou přečtu. Spíš to byl opak. 
Krásná katastrofa má potenciál, který ale podle mě nebyl plně využit. Bylo to v podstatě pořád to samé. Strašně hodně překážek, které naši hlavní hrdinové museli překonat. Kniha je celkem tlustá, takže bych čekala že tam bude něco víc. Ne že to bude furt dokola to samé. Ani hlavní hrdinové mi k srdci nepřirostli. 
U Travise mi vadilo, že byl strašně moc žárlivý. Ale opravdu strašně moc. Mám ráda žárlivé kluky, ale tohle bylo už hodně. 
U Abby byl zase problém, že byla strašně nerozhodná. Nevěděla co chce. Štvala mě. 
Ani vedlejší postavy nebyli nic moc. 
I když knihu teď celkem dost kritizuju, tak měla i světlé okamžiky. Kterých, ale bylo strašně málo. Kniha mě zklamala. Kdyby byla tenčí neuškodilo by to.
Knihu si, ale zkuste přečíst. Každý má na ní jiný názor. Vím, že jí spousta lidí zbožňuje a nedá na ní dopustit. Trošku mě mrzí, že k nim nepatřím. Ale tak což už. 
                                                                       1.5/5 sobota 5. dubna 2014

Co si chci přečíst v Dubnu

 Než začnu chtěla bych říct, že toto bude nová (doufám) pravidelná rubrika. Myslím, že z názvu je jasné o co tady půjde. 
Knihy, které tady zmíňím neznamená, že je přečtu. Je to spíš takový můj pomyslný seznam. 

Tygrova plavba
Knížku právě čtu, takže je jasné, že jí chci v Dubnu přečíst. Jsem na stránce 199 a doufám, že s ni o víkendu pokročím. Je opravdu skvělá, ale čte se strašně pomalu. Někdy mi přijde zdlouhavá. Ale jenom někdy. Jinak je skvělá!

Tygrův osud
Hned po Tygrově plavbě se chci vrhnout na čtvrtý a zároveň závěrečný díl série. Tuhle sérii chci v Dubnu dočíst. Už jí čtu od prázdnin a i když to není zas tak dlouhá doba, tak už jí chci mít přečtenou. 

Jsem zlomená
Pokračování knihy Jsem roztříštěná, která se mi líbila a tak jsem zvědavá na druhý díl. Spousta lidí říká, že je lepší než první díl, tak jsem zvědavá. Knížku si chci přečíst už dlouhou dobu a tak doufám, že se mi to v Dubnu konečně podaří.

Pád andělů
Téma andělé mám v knížkách moc ráda. Na knížku jsem zvědavá. Nikdy by mě nenapadlo spojit dystopii a andělé. O to víc se na knížku těším. A doufám, že mě nezklame.

Serafína
Poslední knížkou na tomto seznamu je Serafína. Draky mám moc ráda a tady ta zápletka vypadá opravdu skvěle. Četla jsem na ní celkem hodně recenzí. Většinou byly rozporuplné. Jsem zvědavá jaký na ní budu mít názor já.
 
                                             A co byste chtěli v Dubnu přečíst vy?

úterý 1. dubna 2014

Měsíční chvástačka - Březen 2014Za měsíc Březen se mi shromáždily tři knihy.

                                                         Koupené

Tuhle knížku jsem si v podstatě koupila náhodou. Neměla jsem to v plánu, ale když jsem jí uviděla v knihkupectví nemohla jsem jí tam nechat. Už jí mám přečtenou a byl to průměr. Jsem zvědavá na další díl a doufám, že bude lepší.

Pokračování mé oblíbené série jsem si na 100% nemohla nechat ujít. Těším se až se do knížky pustím a zakončím, tak Tygří ságu. I když se mi potom po ní bude stýskat. Ale autorka připravuje pátý díl, tak se těším.

                                                      Darované

Knihu jsem dostala od tety k narozeninám. Je to knížka o beranovi, což je mé znamení. Je v určitě spousta užitečných informací. Zatím jsem knížkou jenom listovala, ale až budu mít víc času a taky chuť, přečtu si jí. Málem bych zapomněla dodat, že je krásné zpracovaná. 

                                                 Knihy pohromadě