čtvrtek 27. února 2014

It's time for youtube (8)


Po opravdu dlouhé době jsem se rozhodla zveřejnit další youtube. Dneska tady bude víc písniček. Doufám, že se budou líbit.
úterý 25. února 2014

Svůdné zlo - recenzeAnna je normální středoškolačka. Aspoň do té doby než se rozhodne jít se svým kamarádem na koncert jeho oblíbené rockové kapely. Tam se seznámí s jedním členek kapely. S Kaidanem. Kaidan je ideál každé ženy. Něčím Annu okouzlí. Díky němu se taky Anna dozvídá pravdu o sobě. Pravdu kdo skutečně je. Dozvídá se o světe, který je nebezpečný.
Aby zjistila pravdu o svém otci, který je ve vězení vydává se za ním. Společně s Kaidanem. Jak tato cesta skončí? Co všechno se Anna dozví? Kdo doopravdy je?

Svůdné zlo je další knížka s andělskou tématikou. Která je, ale považována za jednu z nejlepších. Další plus, proč se do knížky pustit. Aspoň tak jsem to měla já. Na tuto knížku jsem byla strašně moc zvědavá. Četla jsem pozitivní recenze, které knížku chválili. Moje recenze taky bude pozitivní, protože knížka je opravdu skvělá. Knížka začela přesně, tak jak jsem čekala. Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, ale potom byla knížka v pohodě. Ale nemohla jsem pochopit proč jí někteří považují za nejlepší andělskou sérii. Do stránky 100 možná 150 knížka moc dobrá nebyla. Čekala jsem větší akci.
Většinou tam byly hlavně popisy toho nového andělského světa. Někdy to bylo zajímavé. Někdy jsem se celkem nudila. Teď, ale můžu říct, že ty popisy měli něco do sebe. Víc jsme si mohli představit andělský svět, jak to tam chodí atd. Nejvíc se mi líbil popis toho jak umíráme. Jak naše duše jdou někde tam nahoru (aspoň pokuď si to dobře pamatuju). Takže popisy byly dobré, ale i nudné.
Líbilo se mi, že celou polovinu knížky bylo ticho před bouří a pak se to rozjelo. Začelo to být víc zajímavé. Ať už dějově nebo vztahově. Drama této knížce rozhodně nechybí.
Postavy v knížce byly skvělé, za to autorce dávám velké plus. Byly propracované a každá ta postava tam dokonale zapadala. Konec byl taky skvělý. Dokáže nalákat na další díl.
Na závěr bych řekla, že knížka je dobrá a mě se líbila. Ale není to pro mě nejlepší andělská série. Ale pokuď máte rádi anděle, tak si tuto knížku nenechte ujít. Stojí za to. I po měsíci přečtení na ní někdy myslím a nemůžu se dočkat druhého dílu, který u nás vyjde v dubnu.
                                                            3 hvězdičky 

pondělí 24. února 2014

Inspiration (1)


Meme pochází z dílny Nikki Finn.

Ahoj. Tohle meme se mi strašně moc líbí. Chtěla jsem se zapojit už dřív, ale nebyl čas. Ale teď už je.
Nebudu tady přispívat pravidelně. Když budu mít chuť, tak něco přidám. Počítám asi tak, že jednou za 14 dnů. No a nebo bude každý pátek. Ta druhá možnost je pravděpodobnější.


a woman's heart is a deep of ocean secrets

Like seriously this is a show i will never forget...it was a big part of my life😢

Adventure | via Tumblr

neděle 23. února 2014

Jednou nohou v hrobě - recenzePoté co Cat opustila Bonese uplynuli čtyři roky. Čtyři roky kdy pracuje pro tajnou organizaci, která má za úkol zabíjet upíry. Avšak Bones jí nehodlá nechat jen tak jít. Slib, který jí dal se má brzy naplnit.

Jednou nohou v hrobě je druhý díl Nočních lovců. Četla jsem jednu recenzi, která mě přesvědčila že s knížky budu zklamaná. Ale stejně jsem se rozhodla knížku přečíst. A nebyla jsem zklamaná!
Knížka tedy začíná čtyři roky po událostech prvního dílu. Překvapilo mě to. Autorka se rozhodla pro razantní krok. Čekala jsem, že mi to bude vadit. Přece, čtyři roky? Ale nevadilo mi to. Byla jsem naopak spokojená. Autorka hezky dokázala popsat co se přibližně v uplynulých čtyřech letech stalo. Popisovala to podstatné. Žádně nedůležité věci. Knížka se příjemné čte. Je v ní akce, napětí, láska.
Překvapilo mě jakým směrem se knížka odvíjela a líbilo se mi to. Nebylo to předvídatelné. Ani jsem nedokázala spekulovat o tom co se tam stane. Jen jsem prostě musela číst dál a dál.
Líbilo se mi jak se Cat a Bones opět setkali. Tady šlo vidět jak Bonesovi na Cat záleží. Osobně nevím čím to bylo, ale Cat jsem tady příliš ráda neměla. Byla dobrá a určitě si jí budu pamatovat, ale něco mi na ní chybělo. No, stejně jako v prvním díle se i tady dočkáme erotických scén. Nic jsem proti nim neměla. Ocenila jsem, že je jich miň než v prvním díle. Nebo mi to tak aspoň připadalo. Taky se mi hodně líbilo, když Cat žárlila. To nemělo chybu. Jí bych teda do rány přijít nechtěla.
Celkově se mi knížka hodně líbila. Bylo tady hodně zvratů, napětí a akce. Ale dám vám jednu radu. Od knížky nic nečekejte. Možná, že se mi knížka líbila právě proto, že jsem začela číst téměř s nulovým očekáváním. Zkuste to.
Nevím čím to je, ale po dvojce nemám chuť na další díly. Konkretně na trojku. Mám jí v rámci Měsíčního párování, tak jsem zvědavá. Doufám, že se mi další díly budou taky líbit.
                                    4.5 hvězdiček 

sobota 22. února 2014

On my wishlist (32)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:


Když jsem knížku viděla poprvé příliš mě nelákala. Ale když se o ní potom začelo víc mluvit, tak jsem si říkala, že by knížka mohla být dobrá. A potom, když jsem přečetla pár recenzí, tak jsem byla přesvědčená, že chci knížku mít doma.

středa 19. února 2014

Týden s knížkou 2

Ahoj.
Je tu opět středa a s ní další video. Opět týden s knížkou. Plánuji, že bude brzo i měsíční chvástačka. Ale řekla bych, že spíš na konci měsíce. A bude dvouměsíční.
Tentokrát jsem se nikterak dlouho nevykecávala. Jenom šest minut :D

sobota 15. února 2014

Železný král + Železná dcera - recenze

  

Meghan Chaseová je holka, který bydlí se svoji maminkou a nevlastní otcem. A samozřejmě ještě s bráškou. Do školy to má celkem daleko, protože bydlí tam kde nikdo jiný ne. Nemají sousedy. Ve škole jí spousta lidí říká prasečí dívka. Ano, bydlí na takové dalo by se říct farmě. Kde mají prasata (teda aspoň pokuď si dobře vzpomínám). Nejvíc se kamarádí s Pukem. Jejím kamarádem, který bydlí asi tak kilometr od ní. Její život se zdá být normální. Ale není. Je totiž dcera krále Oberona. Napůl letní ferij, napůl člověk. Ironii je, že se to všechno dozvídá až když jí unesou jejího malého bratříčka a ona se za ním vydává do nového světa, kde číhá spousta nebezpečí. Tam také potkává Ashe, zimního prince. Který jí nějakým způsobem přitahuje. Aby toho bylo málo na cestě je další problém. A to kdo jsou zvláštní bytosti, které předtím nikdo neznal? Schovávaly se ve stínu, ale rozhodli se vylézt a zaútočit plnou sílou. Má ještě svět zimních a letních ferijů šanci? Nebo jsou všichni odsouzení k záhubě?

Rozhodla jsem se napsat recenzi na dvě knížky dohromady. Je to první a druhý díl Železné víly Železný král a Železná dcera. U nás zatím vyšli první dva díly a další dva se zatím nechystají. Což je velká škoda. No, pojďme už k samotné recenzi.
Železný král byl ze začátku trošku slabší. Trvalo mi než jsem se začetla. Byla to celkem nuda a já si začela říkat jestli to je opravdu ta všemi chválená knížka, která sklízí skoro samé dobré ohlasy. Po pár stránkách jsem opravdu zjistila, že je. Až na ten celkem slabý začátek byla knížka jinak bezchybná. Líbil se mi svět, který si pro nás Julie vytvořila. Předčil všechny má očekávání. Myslela jsem, že to bude opět svět kdy bude jedna strana vyloženě dobrá (v tomto případě letní ferijové) a zlá (zimní ferijové). Zdálo se mi však, že nikdo není úplně dobrý. Což bylo perfektní. Na rovinu opravdu musí být v knížkách vyloženě vždycky dobrá a špatná strana? Nemusí. I v té dobré můžou být někdy horší lidé než v té zlé. To se mi moc líbilo a musím za to autorku pochválit. Dále se mi líbil vztah mezi Meghan a Ashem. Byl uvěřitelný. Byl skoro normální. Líbilo se mi jak se potkali krátce na začátku a potom. To se mi opravdu líbilo. Dále mě spíš zaskočilo to, že jsem si myslela že budu mít ráda jenom Ashe. V knížce je totiž klasický milostný trojúhelník a já si myslela, že to bude tak že jednoho budu milovat (Ash) a druhého nenávidět (Puk). Zmýlila jsem se. Ashe jsem si zamilovala. Byl prostě úžasný. Ale ani Puk nebyl k zahození. Nemohla prostě nemohla jsem ho nenávidět. To prostě nešlo. Oba dva jsem měla ráda. A na rovinu říkám, že bych se mi nimi nedokázala rozhodnout.
Jak už jsem říkala v knížce je milostný trojúhelník, ale nijak mi nelezl na nervy. Vlastně byl moc milý.
Knížka byla i celkem akční. Místo na romantiku tady moc nebylo. Což je celkem dobře, protože má čtenář další důvod těšit se na další díl.
                                            4 hvězdičky 
Železná dcera v podstatě začíná tam kde skončil první díl. Nebudu říkat jak skončil, protože to byl spoilerovala a to nechci. Začíná velmi zajímavě. S knížky jde cítit plno emocí. Chvilku jsem byla zmatená, naštvaná potom zase šťástná, dokonce jsem se i párkrát zasmála. A pobrečela. Je tady totiž jedna smutná scéna u které jsem to prostě nevydržela a rozplakala se. Odvaha. To je to čeho je tady dostatek. Obětováni. To je další věc, které je tady dostatek. Celá kniha se odvíjela zajímavým směrem, jiným než jsem čekala. Seznámili jsme se blíž i s jinými postavami. Některé jsem si oblíbila víc některé míň. Líbí se mi, že se tady už vyřeší milostný trojúheník. Za to autorku taky chválím. Nečekala jsem, že se vyřeší až tak brzo, protože knížka má další dva díly. A znáte to. Většinou autorky vždycky milostný trojúhelník natahují. Ale Julie ne a to se mi líbilo. Hlavně proto, že v Česku vyšli jenom dva díly a mě by se nelíbilo nevědět jak zrovna tohleto skončí. Knížka je akční, napínavá a zkrátka má všechno co má správná knížka mít. I romantika tady dostala víc prostoru a přidejte k tomu ještě napínavost a akci a máte dokonalou knížku! Železná dcera určitě stojí za přečtení a řekla bych, že je malinko lepší než první díl.
Pokuď jste tuto série ještě nečetli, tak děláte velkou chybu. Protože tahle série je skvělá a stojí za přečtení. Má v sobě skryté kouzlo, které čeká jenom na vás až ho odhalíte. A k tomu ještě víly. Kolik knížky s vílami jste už četli kde by to nebylo až moc takové pohádkové a kde by nebylo až moc pravidel? Já kromě této žádnou. Shrnu to: Tato série stojí za to!
                                                  5 hvězdiček 

On my wishlist (31)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:


Knížku jsem už četla, ale měla jsem jí vypůjčenou z knihovně. Byla to moje první dystopie a na ty se nezapomíná a tak není divu, že bych jí chtěla mít i doma.

pátek 14. února 2014

Co budu číst na Valentýna?

Valentine's Day
Ahoj!
Na Valentýna jsem chtěla číst něco romantického. Žádnou akci a napětí. Jenom čistě romantickou knížku. Nakonec jsem si vybrala...Rudou jako rubín! :-)
Knížku už jsem jednou četla. Už asi před dvěma měsíci jsem si chtěla dát re-reading. Ale nějak mi to nevycházelo. Ale kvůli tomu Valentýnovi jsem rozhodla si knížku konečně znovu přečíst. A vůbec to není kvůli té obálky :-D 
Když jsem knížku četla poprvé zdálo se mi, že jsem jí správně neocenila. A myslím si, že to nebyla chyba knížky. Myslím že to byla moje chyba. Moc jsem se na knížku nesoustředila a to bych chtěla napravit! Knížka se podle mně opravdu na Valentýna hodí. 
Moc se těším až si večer vlezu do postýlky a začnu číst :-3 

A co budete číst na Valentýna vy? 

Přeji všem krásného Valentýna! :-) 

čtvrtek 13. února 2014

Týden s knížkou 1

Ahoj!
Jsem tu z dalším videm. Tentokrát Týden s knížkou. Celkem jsem se rozpovídala, ale ono to jinak nešlo. Omlouvám se za přeřeky, jsem ještě takový stydlín před kamerou. Ale ono se to časem doufám zlepší :D:) sobota 8. února 2014

Knižní chvilky (1)

Knižní chvilky jsem viděla u hodně blogerů. Moc mě baví dívat se na fotky, které vyfotily. No a tak jsem se rozhodla, že taky nějaké nafotím. Focení knížek jsem si užila. Nezdá se to, ale ty fotky zobrazují část našeho života. Zobrazují to co jsme prožili. 


Mám knížku s podpisem! A víte co je ironie? Že jsem to zjistila až dva měsíce po dostání knížky :D 

Když jsem se jednou u babičky nudila, tak jsem fotili i četla. 

To jsem jednou byla s kámoškami v knihovně :D 

Skvělá knížka. Hned jak jsem začela číst jsem jí musela vyfotit. 

A zase Taťána a Alexandr.

Křišťály moci♥ Nikdy na ně nezapomenu. Navždy budou v mém srdci♥
Mimochodem nemluvím tady jenom o prvním díle mluvím tady o všech.
Jen jsem bohužel vyfotila jen ten první díl. 

Kniha za Leden. Vy to možná nevidíte, ale pod ní jsou další dvě knížky :D 

Když ta knížka se tak dobře fotila :D 

Neplánovala jsem si jí koupit, ale nakonec jsem ráda.
Mám jí s filmovou obálkou, která se mi moc líbí.

Poslední fotka.
Opět Zlodějka, ale tentokrát ze zadu.


On my wishlist (30)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:


O této knížce jsem poslední dobou hodně slyšela. Je od nového nakladatelství Galatea. Designově vypadá úžasně a věřím že i uvnitř je úžasná.

pátek 7. února 2014

Vampýrská akademie 6: Poslední oběť - recenzeŠestý a zároveň závěrečný díl začíná velmi slibně. Rose je ve vězení ze kterého následně utíká. Musí najít pravého vraha a očistit svoje jméno. Což nebude snadné. Všichni jí hledají. Společně s Dimitrijem a alchymistkou Sydney se vydávají na nebezpečnou cestu za odhalením pravého vraha. Ale chcou vůbec takové odhalení způsobit? Co když to je někdo z jejich blízkých? Kdo bude na trůně? Má vztah mezi Dimitrijem a Rose ještě šanci?
Boj začíná.

Poslední oběť začíná tam kde skončil pátý díl. Rose je ve vězení. Všechny důkazy svědčí proti ní.
Byla jsem zvědavá jak se to vyřeší. Celá kniha je velmi tajemná a nepředvídatelná. Není tady prostor pro žádné fňukání. Musí se jednat. Protože májí mezi sebou Rose a Lissa pouto mohli jsme vidět co se děje u dvora a co se děje na cestě za poznáním pravdy, která může být zdrcující.
S Lissou jsme teda byli u dvora kde jsme viděli jak vypadají takové volby nového krále či královny. Byl tam obrovský zmatek. Bylo zajímavé to sledovat. Ale jinak to byla celkem nuda. Státnické záležitosti mě nikdy moc nebraly.
S Rose jsme byly na cestě za poznáním pravdy. Někde na dvoře je zrádce. Ale kdo? No to se právě Rose společně s Dimkou a Sydney snaží vypátrat. Kapitoly s pohledu Rose byly nejlepší. Byly nejnapínavější. Samá akce. A nejen to zabíjení. Taky se po cestě řeší tak trošku vztah mezi Rose a Dimitrijem. Rose na něm očividně ještě záleží, ale jemu už na ní asi ne. Bylo to zajímavé. Pozorování celého toho děje bylo zajímavé.
Asi bych měla přestat psát, protože mám chuť si knížku přečíst znova. A víte co? Já to udělám. Tahle knížka by se dala číst znova a znova. Je velmi čtivá a i když má nějaké chyby, tak i tak je dokonalá.
Po přečtení celé knížky jsem byla smutná. Bylo načase se rozloučit s mojí oblíbenou sérii. Ale vím, že se k ní v budoucnu zase někdy vrátím a přečtu si jí znova. A budu prožívat to co na začátku čtení.

                                                 4.5 hvězdiček

pondělí 3. února 2014

Hvězdy nám nepřály - recenzeŠestnáctiletá Hazel má rakovinu plic. Do školy nechodí, čte pořád a pořád dokola tu samou knížku a přemýšlí nad svým životem. Její rodiče se nemohou dívat jak postupně chřadne, proto jí pošlou na skupinovou terapii. Kde se jí změní život.
Potká Augusta Waterse, kluka do kterého se zamiluje. Kluka, který přežil rakovinu, ale přišel o nohu. Společně prožívají svoje malé nekonečno.

Vůbec jsem nevěděla co mám do popisu knihy napsat. Je strašně těžké popisovat tuhle knihu. Nevíte co máte a co nemáte říct a..je to prostě těžké.
Samotná kniha určitě stojí za přečtení. Je jiná než ostatní knihy, které jsem četla. Je v ní něco ze života. Člověk s rakovinou to má strašně moc těžké. Musí žít v nejistotě. Neví kdy zemře, neví kdy ho nemoc zasáhne ještě víc. A nejhorší na tom je, že mi si mnohdy neuvědomíme jak těžké to mají.
Lidé z rakovinou jsou jiní než ostatní. Víc přemýšlejí nad životem a víc si ho váží. My některé věci bereme jako samozřejmost, ale co kdyby nebyly?
Tady v téhle knížce je všechno napsané, tak.. realisticky. Člověk si opravdu neuvědomí jak to lidé s rakovinou mají těžké.
Začátek knihy byl kapánek nudnější. Vlastně to bylo od začátku až do poloviny knihy. Nějak mi nesedlo a říkala jsem si proč jsem vlastně začla číst. Pak jsem to zjistila.
Ano, na začátku mě kniha moc nebavila. Ale když jsem překonala tu nudnější část, dostala jsem to co jsem chtěla. Příběh, který stojí za to přečíst.
Asi od stránky 150 až do úplného konce jsem brečela. Brečela jsem nad zlým osudem, který náš pár potkal. Říkala jsem si jak je nespravedlivý. A pořád a pořád jsem brečela. Knihy s tématem rakoviny jsou velmi těžké a smutné.
Když jsem knihu dočetla pár dní jsem o ní přemýšlela. Přemýšlela jsem o samotné smrti. Ale taky jsem přemýšlela o příběhu. Nevěděla jsem jestli ho mám ráda. Jedna moje část ano, ale ta druhá tuto knihu nenáviděla za to jak je smutná a tragická.
Myslím, že poslání této knihy je jasné. Ukazuje nám, že i za krátkou dobu se dá prožít malé nekonečno.
                                                                       4 hvězdičky

neděle 2. února 2014

Měsíční nej - Leden 2014Stejně jako ostatní i já jsem se rozhodla zapojit se do shrnutí měsíce. Tohle meme jsem viděla už na několika blogech a moc se mi líbilo. Jen jsem nikdy neměla chuť dělat něco podobného. Ale nakonec jsem si řekla proč ne.

Tuto ikonku jsem viděla u Nikol z knižního království. Moc se mi zalíbila. Nevím jestli si jí vytvořila sama, takže doufám, že jí nevadí že jí tady mám i já.

Za Leden jsem přečetla 6 knížek. To je 2041 stránek.
Všechny byly úžasné. Tím pádem bylo ještě těžší zařadit je do jednotlivých kategorii.
Takže já nebudu zdržovat a jdeme na to.

Nejlepší kniha


Jednoznačně první díl Křišťálu moci. Od knížky jsem nic nečekala. Myslela jsem si, že to bude průměrné fantasy. Ale spletla jsem se. Knížka je dokonalá. Zamilovala jsem se do ní. Má úžasný děj, úžasné postavy. Pořád jsem musela myslet na to jak to celé dopadne, co se stane s postavami. I ve škole. Konkretně v hodině dějepisu, němčiny, angličtiny, češtiny a možná že i trochu v zemáku.

Nejslabší kniha 


Tohle bylo snad nejtěžší téma. Žádná knížka, kterou jsem tento měsíc přečetla nebyla vyloženě slabá. Nakonec jsem tedy vybrala druhý díl Měděného jezdce, Taťánu a Alexandra. Což je celkem ironie, protože jsem této knížce dala 5 hvězdiček z 5. Kniha nebyla špatná i podle hodnocení to poznáte. Ale když se podívám na všechny knížky, které jsem v Lednu přečetla, tahle byla nejslabší.

Největší překvapení


Tady bych mohla dát už zmiňované Křišťály moci, ale nakonec jsem tady dala druhý díl Nočních lovců. Slyšela jsem, že knížka není tak dobrá jako předchozí díl, takže jsem nic moc nečekala. Ale nakonec se ukázalo, že se mi knížka moc líbí a že je ještě lepší než první díl.

Nejnapínavější kniha


Síla vzdoru je za tenhle měsíc nejnapínavější. Bylo tady strašně hodně smrti a akce. Napínavá až do konce.


Nejvtipnější kniha


U téhle knížky jsem se hodně zasmála. Opravdu Bones má úžasně vtipné hlášky. A ještě tam byl jeden kdo měl stejně úžasné hlášky, ale nepamatuju si jméno :D

Nejnudnější kniha


Neberte mě špatně, tato knížka není vyloženě nudná. Ale nudné jsou pohledy Taťány z New Yorku. To bylo opravdu nudné. Proto tady tuhle knížku dávám.

Nejromantičtější kniha


Vyloženě romantická tady nebyla žádná kniha. Nejvíc se tomu přibližovalo Svůdné zlo. Mimochodem úžasná kniha. Těším se na pokračování.

Nejočekávanější kniha


Železná dcera byla nejočekávanější kniha za Leden. Dostala ode mně 5 hvězdiček z 5. A byla opravdu úžasná. Určitě stojí za přečtení.

Nejhezčí obálka


Třetí díl Hunger games má opravdu krásnou obálku. Mohla bych se na ní dívat hodiny.

Nejhorší obálka


Na internetu obálka vypadala líp. Ale na živo mi připadá taková umělá.

Hrdina měsíce


Arwin. Jednoznačně Arwin. Je to takový ten tajemný hrdina. Skoro bez citů. Ale...no to si budete muset přečíst sami. Jenom vám řeknu to, že je prostě úžasný a nejde si ho nezamilovat.

Hrdinka měsíce


Meghan jsem vybrala jako hrdinku měsíce, protože jsem si jí oblíbila. Nevím co dalšího bych k ní měla napsat.

Pár měsíce


Arwin + Neilin = epic. Už víte proč zrovna oni? Oni k sobě prostě patři! Jsou si souzení. Je to jeden z nejlepších párů. Kdybych nečetla Křišťály, tak se tady asi objeví Ash a Meghan z Železné dcery. Ale bohužel.