úterý 29. října 2013

Vampýrská akademie: Stínem políbená - recenze


Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. 
Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! 
Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

Můj názor:
Na třetí díl Vampýrské akademie jsem se moc těšila. Slyšela jsem na něho jen samou chválu. Takže jsem od knížky hodně očekávala. A upřímně knížka byla zklamáním. Nebyla vyloženě špatná, ale ani výborná. Od knížky jsem opravdu čekala hodně a nic z toho co jsem očekávala jsem pořádně nedostala. Knížka se, ale četla dobře. Napínavá byla. Tady se řešila hlavně otázka co to znamená být stínem políbená. Co to obnáší. Bylo celkem zajímavé sledovat jak se hlavní hrdinové snaží přijít na to se tady vlastně děje.
Rose jsem měla někdy chuť zaškrtit. To jak se někdy chovala podle mě bylo hnusné. Ale na druhou stranu za to nemohla. V této knížce se opět objevuje Adrian. Jen mě zklamalo, že tady není tak hodně. Byl jenom v pár scénách. Což mě zklamalo čekala jsem, že tam bude víc. Bylo by to podle mně víc vztahově zajímavější. Ale i tak to nakonec vztahově zajímavější bylo. Jenom kdyby tam byl víc Adrian bylo to ještě zajímavější.
Nevím proč, ale tady mě taky hodně štvala Lissa. Místy jsem měla ráda a potom zase ne. No furt se to střídalo. Nejlepší na knížce byl konec. Ten mě opravdu dostal. Sice jsem věděla co se tam stane, jak celá kniha skončí, ale i tak jsem byla překvapená. Chudáček. Ti co četli ví o kom mluvím. A jinak ten konec byl podle mně nejnapínavější část knihy. Opravdu úžasný. Díky tomu konci nakonec knize dávám 3/5 bodů.
Tuhle knihu vám doporučuji. Sice mě zklamala, ale znám hodně lidí co jí vychvalují až do nebes. Takže si jí určitě přečtěte.

sobota 26. října 2013

Oh my wishlist (15)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:

úterý 22. října 2013

Mezi láskou a smrtí - recenze


Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné – je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit... Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti? První díl nové strhující „podsvětní“ řady.


Můj názor
Knížku jsem si chtěla přečíst, protože mě na ní hodně zaujala obálka, která je krásná. Nevěděla jsem co čekat a ani o čem knížka pořádně je. Ale moc to nevadilo, protože děj pochopíte hned na začátku. Není to nějak složitý děj. Není tady ani tolik postav,je tady tak akorát. Jen se v tom celkem ztrácíte. Hlavní hrdinka totiž někdy vzpomíná na to co se stalo. Na to jak se ocitla v takové celkem pro ní nepřijemné situaci. Mohlo to být oddělené nebo aspoň u toho mohli změnit styl písma. Opravdu se v tom člověk ztrácí. Nerozlišovala jsem realitu od vzpomínek. A někdy jsem měla zase problém rozeznat jestli vzpomínka skončila nebo ne. 
Na začátku mi taky celkem trvalo než jsem se začetla. Bohužel připadalo, že tohle nenapsala Meg Cabotová. U ní jsem zvyklá na jiný styl psaní. Nevím jestli to je chyba překladatelky. To už asi nezjistím :D. Ale prvních asi tak 100 stránek jsem se místy nudila nebo spíš jsem si nedokázala zvyknout na ten styl psaní, na to vyjadřování. Ono to vyjadřovaní není až tak hrozné jak tady píšu, ale mě to prostě nesedlo. Potom ke konci už to bylo lepší. Takové záživnější. Už to bylo opravdu lepší. Hlavní hrdinka mi už nelezla tolik na nervy jako na začátku. Ona bylo totiž úplně pitomá. Jedna z nejhorších hlavní hrdinek. A taky má podle mě celkem neobvyklé jméno Pierce. Není to ta zmrzlina? :D No to je jedno. Vadilo mi jak se k Johnovi chovala. John takové zlatíčko,všechno by pro ni udělal a ona se k němu zachová takhle. Naštěstí se potom trochu vzpamatovala. To co se mi na knížce ještě hodně líbilo bylo to, že se tady setkáváme s řeckou mytologii a tu já zbožňuju. 
Knížku hodnotím 4/5 body. Jednu hvězdičku musím knížce strhnout kvůli tomu začátku. Jinak knížka je opravdu skvělá a stojí za to si jí přečíst. Všechno do sebe krásně zapadá. I vzpomínky. Takže vám knížku určitě doporučuju a těším se na další díl. 

pátek 18. října 2013

Oh my wishlist (14)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:

čtvrtek 17. října 2013

Měsíční chvástačka - záři 2013


Za měsíc září jsem si pořídila jenom jednu knížku. Původně jsem si nechtěla koupit žádnou, ale neodolala jsem. 


Za záři jsem si tedy pořídila druhý díl Vampýrské akademie: Mrazivý polibek. Dokonce jsem ho už stihla přečíst :33. A musím říct, že byl úžasný. O trošku se mi líbil víc než první díl. Rozhodně vám ho doporučuju! Recenzi už můžete najít na blogu.

Tak to je za záři všechno. Není toho hodně, ale to nevadí aspoň že je něco :33 :)).

úterý 15. října 2013

Prokleté město - recenze


Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?

Můj názor

Anotace vypadá hodně slibně. V podstatě nám slibuje strašidelný příběh u kterého bysme se měli bát. Slibuje nám taky pořádnou zápletku. Je to co nám anotace slibuje vůbec pravda? Podle mně je. Knížka není sice dokonalá, ale to nevadí. Je v ní napsaný užasný příběh, který mě bavil. Já osobně nemůžu říct, že by knížka byla strašná. Nemůžu říct, že mě nebavila. Protože ona mě bavila. Hodně lidí to má, ale jinak. Hodně lidem se tahle knížka moc nelíbila. Prostě jim nesedla. Chápu, že si tuhle knížku nemůže zamilovat každý, protože i když se mi líbila tak jsem na ní našla taky pár chyb. Například takovou předvídatelnost. Skoro od začátku až do konce víte kdo za tím stojí. Upřímně mě ta předvídatelnost tolik nevadila, ale chápu že některým lidem prostě vadila. Já se musím přiznat, že jsem se spíš zajímala o tu lásku, kterou nám Lissa McMann v knížce vytváří. Mě to prostě bavilo sledovat. Od začátku jsem sice měla tak trochu (tak jo trošku víc) představu s kým nakonec naše hlavní hrdinka skončí, ale i tak opravdu se to sledovalo dobře. Taky se mi líbilo, že naše hlavní hrdinka Kendall nebyla dokonalá. Kendall má totiž poruchu. Zdálo se mi to zajímavé. Autorka nám v knížce přesně popisuje co to obnáší mít takovou poruchu jakou má Kendall. Bylo to zajímavé a zároveň poučné. Knížka je celkem tenká, takže jí máte přečtenou za jedno odpoledne. Já jsem jí teda měla přečtenou za 3 dny, ale to hlavně kvůli toho, že jsem neměla na čtení čas. 
Děj byl opravdu zajímavý. Ano, existují originálnější nápady, ale ani tenhle nebyl špatný. Knížku hodnotím jako takovou příjemnou oddechovku u které se místy budete možná bát. 
Já jsem s knížkou neměla žádný problém. Každý na tuto knížku může mít jiný názor. Někomu se bude líbit hodně někomu zase málo. A někomu se nebude líbít vůbec. Já osobně vám tuhle knížku doporučuju. 
Dávám jí 9/10 bodů. 

sobota 12. října 2013

Oh my wishlist (13)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:


čtvrtek 10. října 2013

Liebster award tag


Do tohoto tagu jsem byla nominovaná Vendeou, které ještě jednou moc děkuju. A o čem vlastně tenhle tag je?
Pravidla:
- Řekněte o sobě 10 věcí
- Odpovězte na 10 otázek blogerky, která vás nominovala
- Vymyslete 10 otázek pro ty, které budete nominovat
- Nominujte 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářu
- Informujte blogery o tom, že jste je informovaly

10 věcí o mně:
1. Číst jsem začela asi tak v 10 letech
2. Je mi 13, v březnu mi bude 14
3. Nemám ráda léto :D 
4. Ve škole jsem zatím nedostala žádnou pětku ani čtyřku 
5. Když se češu padají mi vlasy :D 
6. Miluju knížky
7. Jednou bych chtěla být knihovnice nebo spisovatelka
8. Mám ráda hudbu
9. Mám ráda sérii Fallen od Lauren Kate
10. Na vánoce si přeju knížky :D 

 Otázky a odpovědi: 

1. Čteš cizojazyčné knihy? Ne, ale jednou bych to chtěla zkusit. 
2. Máš radši klaďase nebo padouchy? To je těžké říct, protože mám ráda klaďase i padouchy skoro stejně. Hodně záleží na postavě. Ale když se nad tím zamyslím, tak mám radši klaďase.
3. Na jakou knihu se v téhle polovině roku těšíš nejvíc? To je celkem těžká otázka, protože se tak nějak těším na všechny, ale nejvíc asi na Šifru od Kathy Reichs což je třetí díl ze série o Tory Brennanové.
4. Kdybys mohl zachovat pro lidstvo jen 1 knihu, jaká by to byla? Těžká otázka. Nakonec po celkem dlouhém uvažování vybírám Měděného jezdce od Paulliny Simonsové, protože si myslím že by to bylo ta správná volba. Je to knížka, která se dá číst pořád dokola a má všechno co by správna kniha měla mít. 
5. V jaké poloze nejčastěji čteš? Skoro vždycky u čtení ležím nebo sedím v posteli.
6. Chodíš do knihovny? Ano.
7. Jaké nakladatelství máš nejraději? Nejradši mám asi Cooboo.
8. Chodíš na knižní srazy? Bohužel ne. Bydlím totiž celkem dost daleko, takže bohužel nechodím. Ale určitě bych někdy v budoucnu na nějaký knížní sraz chtěla. 
9. Četl/a jsi Fifty Shades of Grey? Jaký názor máš na tento žánr? Fifty Shades of grey jsem zatím ještě nečetla, ale už jsem o ní hodně slyšela a někdy bych si jí chtěla přečíst. 
10. Jak dlouho bloguješ? Od května 2013. Takže asi tak 5 nebo 6 měsíců.


10 otázek pro nominované:
1. Co bys chtěla v blogové karieře všechno dokázat?
2. Jaké to bylo, když jsi začínala blogovat? 
3. S kterým nakladatelstvím jsi jako první navázala spolupráci?
4. Jaký film podle knížní předlohy máš nejraději? 
5. Co si myslíš o povinné četbě?
6. Jaký knížní žanr máš nejraději? 
7. Kolik máš doma celkem knížek?
8. Kterou knížku by sis chtěla přečíst, ale nikdy na to není čas?
9. Díky které knížce nebo knížní sérii si začela víc číst? 
10. Jaká je tvoje oblíbená hlavní hrdinka?

Moji nominovaní:

Mám jenom čtyři nominované, protože jsem už nevěděla koho bych tady měla dát, protože skoro všichni už jsou nominovaní. 


  úterý 8. října 2013

  Měděný jezdec - recenze


  Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti.
  17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD.
  Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze…

  Můj názor:

  Tuhle knížku četlo strašně hodně lidí. V knihkupectvích je tato kniha téměř vyprodaná, To už svědčí o tom, že musí být něčím jiná než ostatní knihy. A ona opravdu jiná je. Je totiž o válce. O Rusku v roce 1941. Paullinna Simonsová napsala užasný příběh, který vás chytne za srdce. Je to kniha, kterou není lehké číst. Je o tom jak válka byla krutá. Jak lidé umírali. Na ulici, v domech. Nevinní lidé, kteří se bohužel narodili ve špatný čas na špatném místě. Je to příběh, který si hraje s vašimi city. Od začátku až do konce. Je to kniha o krutosti lidí. Je o tom jak dokaží být lidé k sobě navzájem krutí a jak dokážou být zlý. Ale ne každý člověk je takový. Najdou se tady i lidé, kteří nejsou krutí. Kteří pomáhají. Takových lidí je velmi málo. Tuto knížku by si měl přečíst každý. Opravdu každý. Je to kniha, která po vás po dočtení něco zanechá. Budete vědět víc o světě ve kterém žijete.
  Tato kniha, ale není jenom o válce je taky o lásce. Tato kniha se zapíše do vašeho srdce. Najde si tam své místo. Ať už velké nebo malé. Byla to moje první kniha o válce. A já nelituju, že jsem si tuto kniha přečetla. Že jsem začela číst tuto sérii. Myslím si, že nikdo nebude litovat. Jestli ještě pořád uvažujete jestli si knihu přečíst, tak vám radím přečtěte si jí. Stojí to za to. 
  Hlavní hrdiny si zamilujete, ale nejenom je, zamilujete si i jiné postavy. Vedlejší postavy. Já jsem si tady oblíbila hodně postav, ale jak už tu u knížek s válečnou tématikou bývá, hodně lidí tady umírá. A autorce je jedno jestli to jsou vaše oblíbené postavy. Prostě nám tímto dokazuje, že smrt je všude a její jedno jestli toho daného člověka máte rádi. Stejně vám ho časem sebere. 
  Tuto knihu hodnotím jako knihu, kterou by si měl každý povinně přečíst. Dávám jí 9/10 bodů. 

  sobota 5. října 2013

  Oh my wishlist (12)


  Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:

  čtvrtek 3. října 2013

  It's time for youtube (1)


  Meme z dílny od JuliaR.
  Jde o to, ukázat čtenářům videa, která sleduji na Youtube.
  Mohou to být písničky, manuály, návody, prostě cokoliv.

  Jsem sice tým Delena, ale tohle je prostě krásný video <3