pondělí 30. září 2013

Vampýrská akademie: Mrazivý polibek - recenze


Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian... 

Můj názor:

Druhý díl Vampýrské akademie jsem četla hned po prvním díle. Protože mě upřímně první díl trošku zklamal, tak jsem se bála toho druhého. Absolutně jsem nevěděla co čekat. A byla jsem celkem překvapená. Druhý díl je podle mého názoru o hodně lepší než první díl. Je tady víc akce, hodně věcí do sebe krásně zapadá a tvoří nám dokonalou zápletku pro druhý díl. Je tady taky víc lásky, i když zas tak hodně ne :D. A taky tady je troška žárlivosti. A pak tady je ještě Adrian. Ano to byl jeden z důvodů proč jsem se na druhý díl celkem těšila. Měl se tady objevit Adrian. Byla jsem na něho hodně zvědavá. Hodně lidí ho má rádo a já rozhodně nejsem vyjímka. Já jsem si totiž Adriana taky moc oblíbila. To jak se potkal s Rose bylo prostě úžasné. Líbilo se mi kdy se potkali. Autorka to prostě měla vymyšlený. V tomto díle jsem si Adriana oblíbila víc než Dimitrije, ale jenom v tomhle tom díle. Taky musím říct, že mě překvapilo kde se skoro celá kniha odehrávala. Bylo to zajímavé prostředí. A ten konec. Upřímně jsem málem brečela, protože v tomhle tom díle zemře jedna postava, kterou znáte od prvního dílu. Já jsem teda nebyla překvapená, když ta postava zemřela, protože jsem si to omylem přečetla na internetu. A celkem toho lituju, protože mi to tak trochu prozradilo děj.
Této knížce dávám 6/10 bodů a určitě vám knížku doporučuji. 

sobota 28. září 2013

Oh my wishlist (11)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:

úterý 24. září 2013

Dívka z nočních můr - recenze


Před několika měsíci Anna Korlovová ve svém sklepě otevřela bránu do pekla a zmizela, ale lovec duchů Cas Lowood se přes to nedokáže přenést.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít – a ne aby chodil po světě napůl mrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude – někdy v nočních můrách, a někdy dokonce za bílého dne. Něco s ní ale není v pořádku a nejsou to jenom sny. Někdo Annu mučí a pokaždé, když se mu zjeví, je trýzněna novým a ještě krutějším způsobem.
Cas netuší, co se s Annou stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že si nezaslouží, co se jí tam děje. Anna mu nejednou zachránila život a je načase jí oplatit laskavost.

Můj názor
Na dívku z nočních můr jsem se těšila. Četla jsem hodně recenzí a všechny byly celkem pozitivní. Říkali, že první díl byl sice lepší, ale tenhle taky stál za to. A měli pravdu. Já osobně jsem byla na knížku hodně zvědavá. Všichni říkali, že kniha má konec, který nečekali. Říkali to všichni. Tak jsem si představovala jak to asi skončí. A byla jsem si celkem jistá, že už mě nic nepřekvapí a že konec bude takový jaký jsem si ho představovala. Jak já jsem se mýlila! Byl úplně jiný. Byla jsem upřímně hodně překvapená jak to s Annou skončilo. Tohle jsem si teda nepředstavovala. Nečekaný užasný konec. Celá série skončila výborně. Lepší konec podle mě není a ani nemůže být. Ale abych furt jenom tady neříkala o tom užasném konci, který mě dostal tak bych chtěla říct že i když jsem nadšená tím koncem, tak to je všechno. Jinak z knihy nejsem vůbec nadšená. Začátek byl nudný v podstatě se tam nic nedělo. A když už tam byla nějaká malá akce, tak mě to nějak nebavilo. Upřímně jsem čekala, že to bude lepší, že mě kniha bude bavit už od začátku stejně jako první díl. Nestalo se však. Knihu jsem četla 3 týdny! Opravdu tak dlouho jsem žádnou knihu ještě nečetla. Ani Eragona nebo Eldesta, které jsem přečetla za týden. Ke knize jsem se nerada vracela, proto mi to tak dlouho trvalo. Ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Protože ten konec opravdu stál za to. Jeden z konců na které jen tak nezapomenu. Líbilo se mi i jak bylo popsané peklo.
Na závěr této knize dávám 5/10 bodů.

sobota 21. září 2013

Oh my wishlist (10)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:

úterý 17. září 2013

Vampýrská akademie - recenze


Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství… 

Můj názor

Na Vampýrskou akademii jsem se hodně těšila a taky jsem byla zvědavá jestli se mi bude líbit stejně jako ostatním. Přece jenom to, že se knížka líbí skoro všem kdo jí četli ještě neznamená že se bude líbit i mě. Ale mě se líbila. Musím, ale uznat že mě první díl trošku zklamal. Čekala jsem asi něco víc. Nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbila, protože mě se opravdu líbila, ale taky jsem z ní byla trošku zklamaná. Bylo to napsané opravdu dobře. Bylo to čtivé. I když se tam někdy nic tak zajímavého nedělo, tak si vás knížka i tak dokázala udržet. Dokázala abyste se plně soustředili jenom na tu knížku. Na nic jiného. To byl můj případ a myslím si, že i případ ostatních, kteří tuhle knížku četli. Asi si říkáte co mě teda zklamalo. Tak já vám to povím. Vztahy. Asi si říkáte, že je to blbost. Ale prostě se mi zdálo, že tenhle díl mohl být vztahově zajímavější. I když je to vlastně první díl šestidílné série. Já jsem prostě asi čekala něco víc. Už to, že knížka je v knihovně v dospělém oddělení, tak čekáte něco drsnějšího. No není to divný? Já nevím proč jí tam dali, protože mě pro dospělé prostě nepřipadala. 
Asi už neměli místo. Ale i přesto, že mě kniha tak trochu zklamala jsem si čtení dokázala užít. Postavy se mi taky líbili. No až kromě toho co jsem už řekla mě kniha už v dalších věcech nezklamala. Této knížce dávám 7/10 bodů. Knížku vám doporučuju je to začátek skvělé série. 

pátek 13. září 2013

Oh my wishlist (9)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:

úterý 10. září 2013

Boj o trůn - recenze


Poslední pohled do světa Tryllů - Závěrečný díl série Dědička Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně? V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy. Nakonec zjistí, který z nich dvou je ten pravý. Není však jisté, že se naplnění své lásky dožijí. Všechno směřovalo k tomuto momentu. Má v rukou budoucnost celého svého světa. Je připravená za něj bojovat?

Můj názor

Na závěrečný díl této série jsem byla zvědavá. Druhý díl Rozpolcení nebyl, tak skvělý jak jsem si představovala, že bude. Takže jsem čtení tohoto dílu celkem dlouho odkládala. Ale pak už mi to nedalo a začela jsem číst. A byla jsem velmi příjemné překvapená. Knížka už se od začátku četla z takovou lehkostí. Hned v prvních pár stránkách se tam už něco děje. Opravdu tohle jsem nečekala. Už to, že hodně lidí si na knížku celkem ztěžuje a říká že knížka není tak skvělá jak vypadá mě od čtení trochu odradilo. A ejhle, jenom otevřu knížku a hned si jí zamiluju. Kdo by to čekal? Já teda rozhodně ne. Jak už jsem říkala knížka se čte velmi lehce. Já jsem jí přečetla za 2 dny což je (nebo spíš byl) rekord. Na to, že knížka není nijak zvlášť tenká jsem jí opravdu přečetla celkem rychle. Je napsaná, tak že vás prostě nepustí a když už se z jejího sevření vymaníte, tak o ní pořád přemýšlíte. Chcete vědět jak skončí. Jak to skončí z celým králostvím, trylly a jak to skončí vztahově. Což bylo pro mě asi nejzajímavější. Knížka není nijak nabyta akcí, spíš se tady řeší vztahy. Akce, ale tady taky byla ale ne tak veliká jako třeba ve druhém díle. Podle mě už se tady konečně něco začelo pořádně řešit. Už jsme se konečně trochu víc posunuly. Ale to jsem čekala, protože to byl přece závěrečný díl, takže se to tady muselo vyřešit. To jak to dopadlo mě dostalo, ono to bylo celkem předvídatelné a každý si už během čtení říká jak to dopadne a mnohdy se trefí, ale stejně když o tom přemýšlíte a pak to vidíte napsané, tak je to celkem velký rozdíl. Konec mě dostal. Byl napsán úžasně. Opravdu skvělé zakončení celé série. Většinou se mi závěrečné díly moc nelíbí, ale tady tenhle závěr byl úžasný. Sice je mi líto, že už to skončilo, ale aspoň už vím jak to dopadlo a jsem spokojená. 
Jenom bych chtěla říct těm, kteří se neumí rozhodnou v jakém týmu jsou, jestli jsou v týmu Lokiho nebo Finna, tak tady to zjistíte. Já jsem to zjistila. Většinou přemýšlím kolik bodů mám knížce dát, ale u tady téhle to už vím. Této knížce dávám 9.5/10. Chtěla jsem dát přesně deset, ale trochu mi vadilo, že to Amanda s Orenem trochu urychlila. Prostě se mi zdálo, že to bylo hodně rychlé. I ta bitva proběhla celkem rychle. Ale jinak musím říct, že se mi knížka hodně líbila.  

neděle 8. září 2013

Měsíční chvástačka - srpen 2013


Za měsíc srpen tady mám 3 knihy. Není to moc, ale původně jsem si nechtěla koupit. Nakonec jsem neodolala :D Jenom tak mimochodem jsem opět žadnou z těchto tří knih nečetla, jen abyste věděli :D
                                                              
                                             Koupené 

Tuto knížku jsem si ani nechtěla koupit. Řekla jsem si, že si jí půjčím v knihovně. A to se tedy nestalo a já si koupila. Na mou obranu musím říct, že snad nikdo by neodolal té ceně. 100,- Kč to prostě nejde a k tomu když tam taky hezky stojí a říká: Kup si mě! :D Tak jsem jí poslechla.


Jako další tady mám Draculu. Stála 49,- Kč a opět na mě volala :D. A já zase poslechla. O této knížce nemám vůbec žádnou představu. Nečetla jsem žádnou recenzi a ani jsem nikoho neslyšela oni mluvit. Tak jsem zvědavá. Anotace působí celkem dobře a ta obálka se mi moc líbí. Naživo, ale vypadá o hodně líp. A je celkem tlustá, takže mi bude (až se rozhodnu, že jí budu číst) trochu trvat než jí přečtu.

                                                               Vyhrané 


Ano, já něco vyhrála! Moje první vyhraná knížka:33. Jak já jsem šťasná. Tuto knížku jsem vyhrála u Anette z blogu Bookshelf stories. Ještě jednou jí tímto moc děkuji. Ani nevíte jak se na knížku těším. Ta obálka je nádherná! Moc se na knížku těším.

To je za tenhle měsíc všechno. Jsem moc ráda za knížky, které jsem si koupila a za tu kterou jsem vyhrála.
                                                               


sobota 7. září 2013

Oh my wishlist (8)


Jedná se o meme z dílny Book Chick City. Spočívá v tom, že každou sobotu uveřejním knihy, které bych si chtěla koupit. Můžou být starší, novější, ale klidně i knihy, které budou teprve vycházet. Pro tuto sobotu jsem si vybrala tuto knihu:

neděle 1. září 2013

Město ze skla - recenze


Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení, jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Dokáží však podsvěťané a lovci stínů zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc? Jace si uvědomuje, jak moc je ochoten kvůli Clary riskovat. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město?

Můj názor
Na třetí díl nástrojů smrti jsem byla zvědavá. Druhý díl Město z popela končil, tak napínavě že jsem okamžitě sáhla po třetím díle Město ze skla. A můžu říct, že mě nezklamal. I když tohle to není závěrečný díl, tak se tady vlastně hodně vyřeší. Ať už to jsou problémy s Valentýnem nebo problémy vztahové. Třetí díl totiž měl být závěrečný. Proto je v něm hodně věcí už uzavřených. Krátce po vydaní se však Cassandra rozhodla (kvůli velmi pozitivnímu ohlasu), že sérii rozšíří o další tři díly. Myslím si, že tohle dneska už ví každý, protože skoro každý už tuto sérii četl a patří mezi její fanoušky. Já jsem osobně moc ráda, že už to je uzavřené a že se tady už vyřešili snad všechny tajnosti a věci ohledně nástrojů smrti a taky ohledně Valentýna. Jsem ráda, že už to je s Valentýnem vyřešené. A určitě se těším na to jaký další příběh, jaký další vývoj událostí si pro nás Cassandra připravila. Určitě to bude stát za to. No a teď vám řeknu jak se mí líbilo Město ze skla.
Město ze skla se mi líbilo. Nemůžu říct, že jsem z něho byla zklamaná protože to jsem nebyla. Ale abych pravdu řekla, tak jsem čekala něco víc. Nebylo to špatné. Určitě se mi tahle knížka moc líbila, ale nebylo to úplně to co jsem čekala. Některé věci tady byly vyřešeny celkem rychle. Jako by autorka už trochu pospíchala a chtěla už to rychle uzavřít. Tak mi to místy přišlo. Kniha je, ale i tak plná zvratů, které nikdo nečekal. Je tady plno nebezpečí. Plno tajemství, které jsou nám postupně odhalována. Pak taky plno napětí. Hlavním hrdinům držíte palce od začátku až do konce. A těšíte se na to jak to celé dopadne. Na to jestli to dopadne špatně nebo dobře. I když samozřejmě snad všechny knížky končí dobře, ale i tak se bojíte že to dobře neskončí. Že se tam něco pokazí a vy budete muset dát vaším oblíbencům sbohem. Protože tady bylo celkem hodně úmrtí a to si myslím celkem oblíbených postav. Nebo jako podle toho co jsem zaregistrovala těch oblíbených postav nebylo zas tak hodně. Těch oblíbených určitě ne. Ale pak jsou tady i lovci stínu, kteří třeba zemřely v bitvě. Jsou to postavy, ale opravdu opravdu hodně vedlejší. Kniha je opět psaná z několika pohledů, které se nám v knize střídají. Tentokrát převládal pohled Clary. Ale samozřejmě tady máme i Jace, Simona a Aleka. Mě se nejvíc tentokrát líbil pohled Clary. Ty její pocity se mi prostě líbily. Musím, ale říct že se mi taky hodně líbil pohled Simona. Líbilo se mi na těch pohledech, že jsem vlastně byly všude. Věděli jsme co se děje v bitvě..sakra teď si na žádná jiná místa nevzpomenu :D. No to nevadí. Prostě věděli jsem to nejdůležitější a byly jsme v obraze. Myslím si, že kdyby tohle byl závěrečný díl celé série jak původně bylo plánováno, tak bych asi knihu hodnotila celkem jinak. Této knížce dávám 8/10 bodů.